Melis Kar “Kadın”

2018 yılında yayınlanan “Yatıya” isimli şarkısı ile oldukça ses getiren ve müzik listelerine hızlı bir giriş yapan güçlü vokal Melis Kar, yeni single’ı “KADIN” ile 17 Ocak Cuma günü sevenleriyle bir araya geliyor.

Kar’ın, “Aşkta bir öz eleştiri” olarak betimlediği çalışmanın sözleri Çetin Tazeler, müziği Melis Kar, düzenlemesi ise Ali Büyük, imzası taşıyor. Emrah Özbilen’in kamera arkasına geçtiği video klip şarkı ile eş zamanlı olarak müzikseverlerin beğenisine sunuluyor.

Yedi yaşında piyano dersi almaya başlayan Kar, sahne almaya ilk kez kendi kurduğu grubuyla lise yıllarında başladı. İstanbul’a 2008 yılında Mimarlık okumak için gelen sanatçı şarkıcı/besteci olma tutkusunu gerçekleştirmek için bir yandan da bir opera sanatçısından şan dersleri almaya başladı. Ladies & Gentlemen müzikal grubuyla birlikte Kuruçeşme Arena ve Harbiye Açık Hava konserlerinde Sertab Erener, Sezen Aksu, Alessandro Safina gibi isimlere eşlik etti. O Ses Türkiye seçmelerindeki unutulmaz Whitney Houston “I Have Nothing” performansı ile Melis Kar kamuoyu tarafından tanınan bir isim haline geldi. R&B ağırlıklı repertuarı ile vokal kabiliyetini kanıtlayan Kar yarı-finale kaldı.

İlk albümü “Kaçak”ı 2014 yılında çıkaran müzisyen, elektronik dans müziği ve R&B konusunda deneyimli aranjörler Volga Tamöz ve Ender Çabuker ile çalıştı. 2015’te yayınlanan ilk single çalışması “Yerin De Dolmuyor Ki” için Ozan Doğulu ile stüdyoya girdi. 2016 yılında Halil Sezai ile slow ballad türündeki “Yalnız Masal” parçası için bir araya geldi. Şarkı iki sanatçının da hayranları tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Kendi bestelerini söylemeye hazır hisseden Kar, 2016’da “Kibir”i yayınladı. Şarkı mizah ve ironi dolu sözleri ve elektronik dans müzik ile oryantal ara nağmeleri harmanlayan sound’uyla kısa sürede hit haline geldi. Melis Kar, bir sonraki single çalışması “Al Dudağımdan Kiss”i 2017 yılında yayınlandı.

Avrupa Müzik markasıyla yayımlanan “KADIN” isimli single’ı tüm dijital platformlarda bulabilirsiniz.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.