Melek Baykal, Matild Manukyan’ın hayatını oynamayı neden reddetti!

Usta oyuncu Melek Baykal, Sunucu- Yazar Yelda Kırçuval’ın Instagram canlı yayınına konuk oldu.

Rol aldığı Kanal D’nin yeni dizisi ‘İyi Aile Babası’ hakkında konuşan Melek Baykal, “Sıkıntılı pandemi sürecinde gülmeye dertlerimizi unutmaya ihtiyacımız var. Pandemiden dolayı aslında bu dönem çalışmayı planlamıyordum ama projenin senaryosu, yönetmeni ve castı o kadar başarılıydı ki pandemi koşullarına rağmen koşarak sete gittim.” dedi.

Yelda Kırçuval’ın dram projelerine olan yoğun ilgiden bahsetmesi üzerine Melek Baykal, “Biz toplum olarak ağlamayı o kadar çok seviyoruz ki maalesef. Niye meraklıyız bu kadar ağlamaya? Yani gülmek kadar güzel bir şey var mı? Bence daha pozitif bakmalıyız hayata. İnsanlarımız tabii ki dram projelerini de izlesinler ama komedi projeleriyle de her şeyden uzaklaşmalı ve gülmeye vakit ayırmalılar.”

İngiltere’den Matild Manukyan’ın hayatını oynaması için gelen teklifle ilgili de, Manukyan’ın çok önemli bir karakter olduğunu, metnin çok iyi yazılmış olduğunu belirten Baykal, ‘İyi Aile Babası’ dizisinin çekimleri devam ettiği için reddetmek zorunda kaldığını belirtti.

Evlilikleri hakkında da konuşan Baykal, “2 evlilik yaptım ikisi de beşer yıl sürdü. Yabancı olan eşimle 5 yıl beraberdik. Ayrıldık, 21 yıl ayrı kaldık ama vakitsizlikten boşanamadık. Ne ben Almanya’ya gidebildim ne o gelebildi. Tam 26 yılın sonunda boşanabildik.

Ve artık evlilik düşünmüyorum çünkü başka şeylerin hayatımda daha güçlü yer aldığına karar verdim. Ailem, yeğenlerim, mesleğim gibi. İşimi tiyatroyu çok seviyorum. İşim ailem yetiyor bana evliliğe ihtiyacım yok.” dedi.

Hayvanlara sevgisiyle de bilinen Baykal, Yelda Kırçuval’ın sokak hayvanlarıyla ilgili sorusuna “Bodrum’a üç ay tatile gelen tatilciler var, hatta size celebrity isimler bile sayabilirim. Çocukları eğlensin diye kedi köpek alıyorlar. 3 ay o hayvanlar alışıyor ama yaz bitiminde sokağa atıyorlar. Sokaklar cins kedi köpeklerden geçilmiyor. Yazık bu canlara. Daha bilinçli olmamız gerekiyor. Hayvanlar oyuncak değil.” şeklinde cevap verdi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.