Medianova, Mısır’daki yeni PoP lokasyonunu devreye aldı

Yerli ve global teknoloji şirketi Medianova, dijital altyapı yatırımlarına Mısır’ı da ekledi. Global anlamda bulut ve streaming çözümleri sunan Medianova, Mısır’daki yeni lokasyonuyla MENA bölgesindeki 12. PoP lokasyonuna ulaşmış oldu. Yatırımlarına devam edeceklerini açıklayan Medianova CEO’su Serkan Sevim, “Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki en hızlı ve en büyük CDN sağlayıcısı olmak vizyonumuzla faaliyetlerimize devam ediyoruz” dedi.

Kendi Ar-Ge merkezinde geliştirdiği içerik dağıtım ağı ile dünyada 50 noktada hizmet veren Medianova, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde hızla büyümeye devam ediyor. Mısır, Kahire’deki yeni PoP lokasyonunu duyuran Medianova, bu lokasyonla birlikte MENA bölgesinde 12. PoP noktasına ulaşmış oldu.

6’sı Suudi Arabistan, 2’si Birleşik Arap Emirlikleri, 1’i Katar ve 2’si Kuveyt’te bulunan PoP lokasyonlarıyla MENA bölgesinde faaliyet vermeye devam eden Medianova, Mısır’daki 200 GB kapasite sağlayan yeni yatırımıyla bölgedeki en hızlı ve en iyi performans gösteren CDN hizmetini sunmaya hazır.

Yeni PoP lokasyonuyla; e-ticaret, OTT ve oyun gibi birçok sektörün performans ve güvenliğini artıracaklarının altını çizen Medianova CEO’su Serkan Sevim: “Medianova’nın vizyonu, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki en hızlı ve en büyük CDN sağlayıcısı olmak. Kuzey Afrika ve Mısır’da faaliyet gösteren dijital şirketlere hizmet veren global kurumlara destek olacak Mısır’daki varlığımızı başlatmaktan gurur duyuyoruz. Medianova, “Multi-CDN’li” bir dünyada, bölgede içerik ve EDGE hizmetler sunan kilit bir oyuncu olacak” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.