Master Of Cake Pasta ve Çikolata Festivali İzmir’de başladı

Pasta ve Çikolata profesyonellerini bir araya getiren 7.Uluslararası Master Of Cake- Pasta ve Çikolata Festivali 2 yıl aradan sonra İzmir’de muhteşem gösterilerle başladı. Pandemi nedeniyle ertelenen festivale, yurt içi ve yurt dışından olmak üzere bin’e yakın pasta ve çikolata ustası katılıyor.

Pandemi nedeniyle 2 yıldır ertelenen “7.Uluslararası Master Of Cake İzmir – Pasta ve Çikolata Festivali başladı. İzmir Alsancak’ta bulunan tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde 21-22 Mayıs 2022 tarihlerinde düzenlenen festival kapsamında farklı yepyeni alanlarda da yarışmalar yapılıyor.

Herşeyin pastadan olduğu bir platform burası ”

Uluslararası Master Of Cake İzmir Festival Genel Koordinatörü Zümra Köse Uludoğan, “Ankara, İstanbul ve Samsun’dan sonra bu sene İzmir’de festivalimizi gerçekleştiriyoruz.Herşeyin pastadan olduğu bir platform aslında burası.Festivalimiz ile İzmirli’ler ve kente gelecek tüm misafirlerimiz çikolataya doyacaklar. Her yıl farklı konseptlerde düzenlediğimiz uluslararası yarışmamız ve festivalimizi daha da geliştirerek yeni alanlar yaratıyoruz. Sabah itibarı ile pasta yarışmamızın başvuruları ve pasta teslimi başladı. 200’e yakın eser yarışmamıza başvurdu. Jüri bugün pastaları teknik,sanatsal ve lezzet açısından puanlayacaklar. Pazar günü (yarın) ödül alan eserler açıklanarak ödülleri takdim edilecek. Pasta ve çikolatacıların yeteneklerini sergiledikleri yarışmalara ek olarak ilk kez ekmek kategorisini de festivalimize ekledik.”

Pasta atölyeleri ve çocuk etkinliklerine rağbet memnun edici”

“ Ailelerin çocukları ile keyifli zaman geçireceği bir ortam hazırladık. Çocuk etkinlikleri kapsamında Türkiye’nin en büyük çocuk atölyelerini hayata geçirdik. Mutfakta sanat var vurgusu ile sanatı ve sanatçıyı ziyaretçilerle buluşturduk. Pasta atölyeleri, akıl oyunları, ahşap boyama ve şekillendirme atölyeleri, resim atölyeleri, el becerilerini geliştirme ve sanatsal aktivite atölyelerinin yanı sıra festival alanında çocuk parkları da yer alıyor..Haldun Dormen’in süpervizörlüğünü yaptığı Sahne Tozu Tiyatrosu yönetiminde çocuk tiyatrosu alölyeleri, Sosyal sorumluluk projesi kapsamında İzmir Aşçılar Derneği tarafından organize edilen Down Sendromlu çocuklarımızı da festivalde etkinliklere dahil ettik..Festival Giriş ücretlerimizin bir kısmını kanserli çocuklara destek veren Türkiye Kan Ordusu Kanser Derneği’ne bağışlayacağız. Geçmiş yıllarda da festivalimize katılan dünyaca tanınmış İspanyol Cake art-kek sanatçısı ve öğretmeni Daniel Dieguez’de üstün yeteneklerini göstermek üzere yine bizlerle beraber. Sanatçı”Yüzüklerin efendisi filminden Orman devi Ent karakterini 400 kilo çikolata kullanarak aslına uygun el işçiliği ile bir sanat eseri şeklinde yaptı. Festivalimizi ziyaret eden herkes pasta ve çikolataya doyacak, herkesi festivalimize bekliyoruz.36 firmanın katıldığı festivalde 21 profesyonel şef farklı show ve tadımlarla hünerlerini de sergileme fırsatı buldu. Günün sonunda ise Gökçe konseri ile ziyaretçilerimize güzel anlar yaşatmayı istiyoruz. ”Dedi.

Festival 22 Mayıs 2022 Pazar günü yapılacak etkinlik ve ödül töreniyle sona erecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.