Marmaris’te Jandarma’dan simülasyonlu anlatım

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından görevlendirilen “Trafik Eğitim ve Simülasyon Aracı” ile Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde, vatandaşlara emniyet kemeri takmanın önemi anlatıldı.

MUĞLA (İGFA) – Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri, vatandaşlara emniyet kemerinin önemini, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından görevlendirilen Trafik Eğitim ve Simülasyon Aracı ile gösterdi.

İçişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan habere göre, Marmaris İlçe Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekiplerinin de katıldığı farkındalık etkinliği akşam saat 20.00 ile 00.00 arası Kordon Caddesi’nde bulunan Atatürk köşesi önüne yapıldı.

Jandarma gözetiminde simülasyon aracına vatandaşlar ve turistler sırayla bindi.

Emniyet kemeri takıldıktan sonra kaza yapan bir aracın nasıl takla attığı iki kere döndürülerek gösterildi. Araç içinde heyecan yaşayanlar emniyet kemerinin takılmasının ne kadar önemli olduğu canlı olarak yaşadı.

Trafik Polisleri ise üzerinde “ Hayatın emniyet kemerinde” yazılı bilgilendirme el ilanları dağıtırken, Jandarma ekipleri park ettikleri motosikletlere çocuklar ve yabancı turistler binerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.