Mansur Yavaş’tan tüm Ankara’ya ücretsiz wi-fi hamlesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu yıl içerisinde kent genelindeki meydanlar, parklar ve köylerde yüksek hızlı ücretsiz wi-fi hizmeti sağlayacaklarını açıkladı.

Ankara’da meydanlar dışında park ve mahallelere de internet hizmeti götüreceklerini söyleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, “İnternete erişim hakkının temel bir insan hakkı olduğuna inanıyor; bu hakka sonsuz saygı duyuyoruz. 35 farklı meydanda 2 milyon 362 bin metrekarelik alana ücretsiz wi-fi hizmeti vereceğiz. Yıl sonuna kadar ise 10 milyon metrekarelik alana ücretsiz internet saylayacağız” dedi.

10 MİLYON METREKARELİK ALANA ÜCRETSİZ Wİ-Fİ İNTERNET

Ankara’nın meydanlarını koronavirüs salgını sürecinin ardından yeniden sağlıklı günlerindeki dönüşüne hazırladıklarını belirten Başkan Yavaş, ilk etapta 35 meydanda daha sonra da mahalleler (köyler) ve parklarda ücretsiz wi-fi hizmeti sunacaklarını açıkladı.

Kent genelindeki 35 meydanda 2 milyon 362 bin metrekarelik wi-fi kapsama alanında, mahallelerde (köylerde) 275 bin metrekarelik kapsama alanında, parklarda ise 4 milyon 604 bin 574 metrekarelik kapsama alanında ücretsiz wi-fi hizmeti sunulacak.

İnternet hızı sayesinde Wi-Fi kapsama alanlarına yakın ev ve iş yerlerinden de ücretsiz internete bağlanılabilecek. Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yürütülecek proje kapsamında yıl sonuna kadar meydanlar, köyler ve parklar olmak üzere toplam 10 milyon metrekarelik alana ücretsiz wi-fi hizmeti sağlanması hedefleniyor.

ANKARA’DA ÜCRETSİZ Wİ-Fİ İNTERNET OLAN YERLER

Şubat ayı içinde etaplar halinde verilmeye başlanacak ve wifi.ankara.bel.tr adresi üzerinden takip edilebilecek ücretsiz internet hizmeti şu meydanlara kurulacak:

1) Kızılay Meydanı
2) Güvenpark
3) Ulus Meydanı
4) Sıhhiye
5) Hacı Bayram Veli
6) Beşevler Üniversiteler Mahali
7) Batıkent Metro Önü
8) Batıkent Meydan (Atlantis AVM)
9) Adnan Ötüken Parkı (Bahçelievler)
10) Etlik (Adnan Yüksel Caddesi)
11) Etimesgut Tren Garı
12) Gökkuşağı Yolu
13) Zafer Çarşısı
14) Keçiören (Belediye Önü)
15) Sincan Lale Meydanı
16) Pursaklar (Şehit Salim Akgül Parkı)
17) Akyurt Kent Meydanı
18) Ayaş Kent Meydanı
19) Bala Kent Meydanı
20) Beypazarı Atatürk Parkı
21) Çamlıdere Kent Meydanı
22) Çayırhan Kent Meydanı
23) Çubuk Kent Meydanı
24) Elmadağ Kent Meydanı
25) Evren Kent Meydanı
26) Güdül Kent Meydanı
27) Haymana Kent Meydanı
28) İvedik
29) Kale Meydanı
30) Kalecik Kent Meydanı
31) Kazan Kent Meydanı
32) Kızılcahamam (Soğuksu Gidişi)
33) Nallıhan Kent Meydanı
34) Polatlı Kent Meydanı
35) Şereflikoçhisar Kent Meydanı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.