Mansur Yavaş, Ömer Çelik’e Best FM’de cevap verdi

CHP ve Millet İttifakı Ankara Adayı Mansur Yavaş, Best FM’de Ufuk Karcı’nın sorularını cevaplandırdı.

Yavaş, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in “Fatura ve Sözleşme neden yok ?” sorularını yanıtlarken; “İki kişi arasındaki hukuki bir meselenin, siyasi anlamda tartışılması doğru olamaz. Buradaki iddialar, o gazete tarafından 3 ay önce de yazıldı. Eminim, AK Partiye’de götürülmüştür. CHP’ye bile getirilmiş. Ama, CHP’de kimse dikkate bile almamış. Biz o zaman o gazeteye bilgileri gönderdik, tekzip bile yayınlandı. Bir kişi, koca AK Parti’yi ve bir gazeteyi parmağında oynatıyor. Bunlarla Mansur Yavaş’ı nasıl durdruabileceksiniz ? Varsa bir şey şikayet ettsinleri neden etmiyorlar ? Bugün veya yarın Ömer Çelik’i şikayet edeceğim. Tazminat davası da açacağım. Anketler patlayınca, bu konu yeniden gündeme getirlmeye çalışlıyor. Kabul edilen bir iddianame var deniliyor. Öyle bir iddianame yok. Son kovuşturma için Sincan’a gönderiliyor. Kaldı ki, iki tane savcı bu iddiaları, tam bir yıl inceledi. En sonunda da Adalet Bakanlığına, Mansur Yavaş’ın, ikinci kere böyle bir tahsilatının olmadığına dair mütaala veriyor. Ve kovuşturmaya yer yok diyor. Ama şimdi yeniden gündeme getirilmesini de kamuoyu takip ediyor.

Şirket İle Şifaai Sözleşmem var

Bu soruların, Ömer Çelik’in merak edip soracağı sorular olmamalı diyen Mansur Yavaş, “Benim avukatlıkla ilgili şifaai sözleşmem, şirketle ilgili. Sahteci vatandaş, şirketten benim adıma alacağını aldığı için, biz onu icraaya veriyoruz. Bana öndemesi gereken parayı, bu şahıs alıp kaçmıştır. Şirkette bu şahısdan şikayetçi. Ömer Çelik bunu neden soruyor, onu anlamıyor. Avukatlık kanununa bakınca, sözleşmeler yazılı veya sözlü yapılabilir. Faturayı soruyor. Ben, bir kuruş almadım ki! Ne faturası keseceğim. Bilmeden konuşuyorlar. O şahıs, 3 milyon 200 bin tl almış. Acaba vergsini vermiş mi ? Bunu araştırmaları gerekirken, nelerle uğraşıyorlar. Ben mal beyanı mı açıkladım. En ufak çekincesi olan kişi, mal beyanını açıklar mı ? Rakibim olan Özhaseki, neden açıklamıyor ? O da kamu görevlisi..

Özhaseki, İnsan İçine Çıkamıyor

AK Parti’nin adayı, Mehmet Özhaseki’yi de eleştiren Mansur Yavaş, “Özhaseki, insan içerisine çıkamıyor. Seçim çalışmalarına bakın, hep kapalı toplantılar. Güvenlik kontrolünden geçirilen katılımcılar ile yapılan toplantılar. Çünkü sokakta, çok tepki var. İnsanlardan oy istiyemiyor. Tüm bu iddialar, işte bu tablodan sonra ortaya çıktı. Amaç, bu.. Benim davetim vardı, canlı yayında tartışalım diye. Ancak, izin alması gerekiyormuş. İzin almasını bekliyorum.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.