Manisa’da şampiyon takımın altyapı seçmeleri büyük ilgi gördü

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, altyapı seçmelerini Tarık Almış Spor Salonu’nda gerçekleştirdi.

MANİSA (İGFA) – Sezonu çifte kupayla kapatan Manisa BBSK’nın altyapısına girebilmek için 150 sporcu adayı ter döktü.

Seçmelere katılan aileler ve çocuklar, Manisa’nın Süper Lig’e yükselmesinin tercihlerinde etkili olduğunu belirtti. Basketbol Şube Sorumlusu Bora Çaylan da seçmeleri takip ederek, “Hedefimiz A Takım bazında Süper Lig’e çıkmaktı. Bu hedefimize ulaştık. Ama nihai hedefimiz Manisalı gençlerin basketbola ilgisini çekmek. Bu bizim takımın en önemli misyonlarından birisi. Süper Lig’e yükselmemizle birlikte şehir de oluşan olumlu hava her sezon yaptığımız altyapı seçmelerine de yansıdı. Gerek ailelerin katılımı, gerekse çocukların ilgisi bizi mutlu etti” dedi.

Manisa’da basketbolun sevilmesi ve tanınırlığının artırılmasında Manisa BBSK’nın büyük rolü bulunuyor. 5 yıldır büyük emekler verilen oluşum ile ING Basketbol Süper Ligi’ne doğrudan yükselme başarısı gösterildi. Sezon içinde çığ gibi büyüyen taraftar kitlesi yapılan altyapı seçmelerine de yansıdı. 150 sporcu adayı Manisa BBSK çatısı altında ter dökmek için birbirleriyle tatlı bir rekabet içine girdi. 2006 ile 2012 doğumlu çocuklar arasında yapılan seçmelere aileler de büyük ilgi gösterdi. Basketbol Şube Sorumlusu Bora Çaylan’ın da takip ettiği seçmelerde görülen olumlu hava, A Takımın Süper Lig’e yükselme başarısının tüm şehre farklı bir hava kattığını da ortaya koydu. Seçmelere katılan çocuklar da basketbolu çok sevdiklerini ve Manisa BBSK’nın Süper Lig’e yükselmesinin kendilerini daha da motive ettiğini belirtti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.