Malatya Uluslararası Film Festivali’ne başvuru tarihi uzatıldı

10. Malatya Uluslararası Film Festivali Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan öncülüğünde ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla başlıyor.

10-14Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 10. Malatya Uluslararası Film Festivali’nin yarışmalı bölümlerine başvurular gösterilen yoğun talep nedeniyle covid şartlarından ötürü başvurulara daha rahat ulaşılması nede için beş gün süreyle uzatıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla, yönetmen Haydar Işık’ın direktörlüğünde 10-14 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 10. Malatya Uluslararası Film Festivali’nin ulusal yarışmalı bölümüne 1 Ekim 2020 sonrası festivallere katılmış filmler başvurabilecek, ancak sinemada gösterime giren veya dijital mecralarda yayınlanan filmlerim başvuruları kabul edilmeyecek.

Festival kapsamında yapılan Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması, Ulusal Belgesel Film ve Ulusal Kısa Metrajlı Film Yarışması için bölümlerinin ödülleri şu şekilde.

blank

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması

En İyi Film 125.000 ₺

En İyi Yönetmen 25.000 ₺

En İyi Senaryo 15.000 ₺

En İyi Görüntü Yönetmeni 15.000 ₺

En İyi Kadın Oyuncu 15.000 ₺

En İyi Erkek Oyuncu 15.000 ₺

Fahri Kayahan En İyi Müzik 10.000 ₺

Kemal Sunal Halk Ödülü (En İyi Film)

Ulvi Saran Jüri Özel Ödülü

Siyad En İyi Film Ödülü

Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü

Ulusal Belgesel Film Yarışması

En İyi Belgesel Film Ödülü 30.000 ₺

Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması

En iyi Kısa Film Ödülü 15.000 ₺

En iyi 2. Kısa Film Ödülü 10.000 ₺

En İyi 3. Kısa Film Ödülü 7.500 ₺

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.