Madonna: Sosyal medyada kişiler köle haline gelmiş

14 Haziran’da Madame X adlı yeni albümünü çıkaran şarkıcı, Instagram’ın kişinin kendisini kötü hissetmesi için yaratıldığını savundu.

Madame X adlı yeni albümünü çıkaran Madonna, İngiliz gazetesi The Sun’dan Dan Wootton’a konuştu.

Günümüzün, 80’lerde Madonna’nın dünyanın en büyük yıldızı olduğu dönemden farklı olduğu belirtilen röportajda, ABD’li şarkıcı, kişilerin birbirinin onayını kazanmak için birer köle haline geldiğini savundu.

Madonna, kişilerin sosyal medyada kendilerini sürekli başkalarıyla kıyaslamak zorunda bırakılmasından şikayetçi olduğunu söyledi.

Instagram’da 14 milyona yakın, Twitter’da 2,5 milyonu aşkın takipçisi, Facebook sayfasında ise 18 milyon beğenisi bulunan ABD’li şarkıcı şöyle konuştu:

“Instagram, kendinizi kötü hissetmeniz için yaratılmış. Kişiler, başkalarının onayını almak için gerçekten birer köle haline geldi.”

Sanatçı ayrıca özgün seslere ve ilham kaynağına ihtiyaç duyulduğunu ancak kişilerin bunu anlamadığını savundu.

Madonna’ya Eurovision eleştirileri

61 yaşındaki şarkıcı, geçtiğimiz ay İsrail’de düzenlenen Eurovision’a katıldığı için sosyal medyada eleştirilmişti.

Ancak Madonna, Eurovision performansıyla ilgili Instagram hesabından yaptığı açıklamada, yeni albümüne adını veren “’Madame X, bir özgürlük savaşçısı. Barış ve birlik çağrısını dünyaya yayma fırsatı bulduğum için minnettarım” sözlerini paylaşmıştı.

ABD’li sanatçının yeni albümü Madame X, 14 Haziran’da piyasaya çıktı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.