Macron’dan halkına ‘gaz’ uyarısı

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, ülke olarak Rus gazı olmadan idare etmeleri gereken senaryoya hazırlanmaları gerektiğini belirtti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, TFI ve France 2 kanalının ortak düzenlediği programda yaptığı konuşmada, “Ukrayna’daki savaşı durdurmak istiyoruz. Bunun bir dünya savaşına dönüşmesini istemiyoruz” dedi.

Ukrayna’daki savaşın uzun süreceğini kaydeden Macron, “Yazın sonu ve sonbaharın başları özellikle zor bir dönem olacak” diye konuştu.

“RUS GAZI OLMADAN İDARE ETMELİYİZ”

Halka gaz uyarısında da bulunan Macron, “Rusya, şimdiden gaz dağıtımını kesmeye başladı ve enerjiyi savaşta silah olarak kullanacağının mesajını verdi. Tamamen Rus gazı olmadan idare etmemiz gereken bir senaryoya hazırlanmalıyız. Gaz tüketimini azaltmada genel seferberliğe ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.