Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu Sporda Başarılara Doymuyor

Bursa, Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu Sporda Başarılara Doymuyor

Bursa, Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaoku Eeklerler TÜRKİYE 2. ve Kızlar TÜRKİYE 3. olarak büyük bir başarıya imza attılar.

Sportif alanlarda kazandıkları başarılarla adını sıkça duyuran Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu Türkiye Yüzme yarışmalarında takım ve tekli müsabakalarda madalya sahibi oldu.

9-11 Mayıs tarihlerinde Mersin olimpik yüzme havuzunda düzenlenen Yıldızlar Yüzme Türkiye finallerinde Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu, katıldıkları branşlarda dereceye girerek Bursa’ya madalya ile döndü.

Yüzme Yıldız Erkekler Türkiye İkincisi ve Kızlar Türkiye Üçüncüsü olan Macide Gazioğlu Kükürtlü Ortaokulu Okul Müdürü Ramazan Yürük finallerden başarı ile dönen öğrencileri tebrik etti. Yürük “Bu başarıyı elde eden öğrencilerimizi kutlar velilerimize antrenörlerimize hayırseverimize ve destek veren herkese teşekkür ederiz. Okulumuzun akademik başarısının yanında elde ettiği sportif başarılar da azim ve gayretle çalışmanın sonuçlarıdır. Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir” dedi.

Yarışmalarda elde edilen dereceler:

Erkekler 100 M Kurbağalama

Nusret Allahverdı 1.

Kerem Gökgöz 4.

Bayanlar 4*200 M Serbest

Takım 1.

Erkekler 4*100 M Karışık

Takım 1.

Erkekler 200 M Kurbağalama

Nusret Allaverdı 1.

Mehmet Yiğit Küçükyıldız 8.

Bayanlar 4*100 M Karışık

Takım 4.

Bayanlar 200 M Sırtüstü

Nehir Yılmaz 1

Nehir Güneş 11

Sude Uygun 13

Erkekler 200m Karışık

Nusret Allahverdı 1.

Bayanlar 200 M Karışık

Nehir Yılmaz 1.

Erkekler 4*200 M

Takım 2.

Bayanlar 50 M Kelebek

Duru Karakaş 1.

Duru Vatansever 8.

Bayanlar 400 M Serbest

Nehir Yılmaz1.

Zeynep Çelik 3.

Erkekler 50 M Kurbağalama

Nusret Allahverdı 1.

Kerem Gökgöz 5.

Bayanlar 4*100 Serbest

Takım 3.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.