LÖSEV 10 Kasım’da ATA’nın huzuruna çıktı

10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında LÖSEV ailesi Anıtkabir’de buluştu. Aslanlı yolda Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile yürüyüş gerçekleştiren LÖSEV Lösemili Çocuklar Okulu öğrencilerine aileleri, öğretmenleri ve çok sayıda LÖSEV personeli eşlik etti.

Anıtkabir’deki törene katılan Lösemili Çocuklar çevredeki vatandaşlara duygu dolu anlar yaşattı. Alkışlar eşliğinde LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Üstün Ezer’in önderliğinde Anıtkabir’e giren çocuklar Atatürk’ün mozolesine ellerinde getirdikleri çiçekleri bırakarak, saygı duruşunda bulundu.

LÖSEV’in Angora’da bulunan Lösemili Çocuklar Okulunda okuyan Esran Acar İse “Ben Atatürk’ü çok seviyorum. O ölmedi, içimizde yaşıyor” dedi. 4. Sınıf öğrencisi Coşkun Efe Tuncay, “Ben Atatürk’ün bu ülkeyi emanet ettiğin pırıl pırıl gençlerden biri olacak, ülkem için çalışacağım. Atatürk ilke ve inkılaplarını ışığım edinerek onun gösterdiğin yolda emin adımlarla yürüyeceğime söz veriyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.