Logo Yazılım ilk 6 ayda, güçlü performansını sürdürdü

  • Türkiye’nin en büyük yerli iş yazılımı şirketi Logo Yazılım, 2022 ilk yarı yıl finansal sonuçlarını açıkladı.
  • 2022’in ilk yarısında satış gelirlerini geçen yıla oranla 101 artırarak, 637 milyon TL’ye yükseltti.
  • Faiz, amortisman ve vergi öncesi kârını (FAVÖK) da 101 artıran Logo’nun net dönem kârı ise 100 artış göstererek 239 milyon TL’ye ulaştı.
  • Tekrarlayan gelirlerin tüm kategorilerinde büyüme kaydedildi ve tekrarlayan gelirlerin faturalanan gelirler içindeki payı 62’ye ulaştı.
  • Logo Yazılım’ın hisse başına kazancı ise 111 oranında artarak 4,0 TL oldu

Türkiye’nin en büyük yerli iş yazılımı şirketi Logo Yazılım, 2022 ilk yarı yıl finansal sonuçlarını açıkladı. Logo Yazılım, 2022’in ilk altı aylık döneminde satış gelirlerini geçen yıla oranla 101 arttırarak 637 milyon TL’ye yükseltti. Faiz, amortisman ve vergi öncesi kârını (FAVÖK) da 101 oranında artıran Logo’nun net kârı ise 100 artış göstererek 239 milyon TL’ye ulaştı. Logo Yazılım’ın hisse başına kazancı ise önceki yıla göre 111 oranında artarak 4,0 TL oldu.

2022 ilk yarı yıl büyüme grafiğinde makro belirsizliklere rağmen güçlü performans gösteren Logo Yazılım, Türkiye operasyonlarından elde ettiği geliri yeni müşteri kazanımı ve mevcut müşterilerin harcamalarındaki artışla 102 oranında artırdı. Güçlü gelir büyümesi ve operasyonel kârlılıkla önümüzdeki dönem için de sürdürülebilir büyüme gücünü güvence altına alan Logo Yazılım, özel entegratörlük faaliyetlerinde müşteri sayısını geçen yılın aynı dönemine göre 64 oranında artırırken, mikro KOBİ’lere sunduğu bulut çözümü Logo İşbaşı kullanıcı sayısını 141 artırdı. İlk yarı yıl finansal sonuçlarıyla beraber 2022 yılı beklentilerini de yukarı yönlü yenileyen Logo Yazılım, bir önceki yıla göre UFRS satış gelirlerinde 88, vergi öncesi kârda 57 büyüme öngörüyor.

Logo Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Grup CEO’su M. Buğra Koyuncu başarıyla geride bıraktıkları 2022 ilk yarı yılın ardından yaptığı değerlendirmede bu dönemde servisleşme, müşteri deneyimi ve bulut çözümlere odaklandıklarını belirterek şunları söyledi; “Logo Grup olarak 2022 yılında da sürdürülebilir operasyonel kârlılık ile tüm kategorilerde güçlü gelir büyümemizi sürdürüyoruz. Servisleşme stratejimizle birlikte müşteri deneyimi bizim için her zamankinden daha önemli hale geldi. Tüm iş modellerimizde müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha iyi öngörebilmeyi ve birbirine uyumlu çözümlerle müşteri ihtiyaçlarını uçtan uca karşılamayı hedefliyoruz. Tekrarlayan gelirlerimizdeki artışı ve yeni müşteri kazanımındaki sağlıklı büyümeyi de bu yaklaşım ve stratejimizin olumlu sonuçları olarak görüyoruz. Müşteri deneyimi odağımız ve bulut teknolojilerle sunduğumuz yenilikçi servislerimiz ile Türkiye’nin dijitalleşme refleksini güçlendirmek için çalışmaya devam ediyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.