gazetemag tv

Linexpo “İç Giyim Fuarı” bu senede çok ses getirecek!

5-8 Şubat tarihleri arasında İFM’de gerçekleşecek Linexpo (İç Giyim Fuarı) Dünya’dan da birçok gelecek olan ziyaretçiye ev sahipliği yapacak.

Her yıl olduğu gibi bu yılda Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden Linexpo’ya gelecek olan binlerce ziyaretçi verdikleri siparişler ile ekonominin canlanmasına da katkıda bulunacaklar. Bunun yanı sıra yurt içinden fuarı ziyaret edecek olan misafirler, ekonomiye de katkı sağlayacaklar. Konu ile alakalı Linexpo Fuar Komite Başkanı Eşref Geyik şunları söyledi; Uzun yıllardır başarı ile gerçekleştirdiğimiz iç giyim fuarımız her yıl olduğu gibi bu yılda ekonomik açıdan ülkemize oldukça fayda sağlayacaktır.

blank

Yurt dışından ve Yurt içinden fuarımıza katılacak olan binlerce ziyaretçimize yeni çıkan kolleksiyonlar katılımcı firmalarımız tarafından tanıtılacak. Bunun haricinde istedikleri özel siparişler içinde katılımcı firmalar yardımcı olacak. Geçtiğimiz yıl 7 milyar dolara yakın bir ihracat yapan iç giyim sektörü bu yıl hedefi 8 milyar dolara çıkarttı.

ORTADOĞU ÜLKELERİNDEN ÇOK TALEP VAR

Yıl içerisinde fuar tanıtımı Linexpo’nun lansmanı sadece yurt içinde değil yurt dışında da birçok ülkeye yapıldı. Fuar komitemiz tarafından seçilen arkadaşlarımız ülke ülke gezerek tanıtımlarımızı gerçekleştirdi. Birçok ülkede reklam çalışmaları yapıldı. Bunun sonuçlarını fuarımızda başarılı bir şekilde göreceğiz. Fuarımıza bu yıl ortalama olarak 170 civarında firma katılacak. Fuar alanımız 15. 000 m2 büyüklüğünde. Dünden bugüne yüzde 30 civarında ziyaretçi sayımızda bir artış söz konusudur. İç giyim ihracatının da başta Almanya, İngiltere, Avrupa, Rusya, Ortadoğu, Afrika ülkelerini hedef alan Linexpo İstanbul iç giyim ve çorap fuarı dünyanın tamamına ulaşmaktadır. Dünya da ikinci Avrupa da birinci sıradadır. Fuarımıza bu yıl yurt dışından 6 bin, yurt içinden 5 bin civarında ziyaretçi bekliyoruz. TİGSAD İç Giyim Sanayicileri Derneği olarak ÇSD Çorap Sanayicileri Derneği ile Linexpo çatısı altında bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz.

5 Şubat sabah saat 11.00’de yapılacak olan fuar açılış konuşmasını Sn. Eşref Geyik(LİNEXPO Fuar Komite Başkanı), Mustafa Nazik(TİGSAD Başkanı ), Sn. Mustafa Gültepe(İHKİB Başkanı), İsmail Gülle(Tim Başkanı), Ahmet Öksüz(İTHİB Başkanı) ve TİGSAD, ÇSD, TGSD, TRİSAD, LASİAD, OTİAD, MESİAD, BETİAD, BMD, KYSD, ÖRSAD, TTTSD ve İNSAD Başkan ve yönetim kurulu üyelerinin katılımları ve Burcu Esmersoy’un sunumu ile gerçekleştireceğiz.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.