Lezzet Akademisi’nin bu haftaki konuk jürisi İbrahim Büyükak!

Rekabet yine had safhada…Yetenekli şef adaylarının bu haftaki sınavı enginar ve hanım göbeği!

Yapılan yemeklere fenomen şefler tarafından nasıl yorumlar gelecek? Moderatörlüğünü Sedef İybar’ın yaptığı yarışmanın jüri koltuğunda ise Aylin Yazıcıoğlu, İsmet Saz, Danilo Zanna oturuyor. Üstelik bu hafta menüde kahkaha da var! Konuk jüri İbrahim Büyükak, espirileriyle herkesi kırdı geçirdi!

İBRAHİM BÜYÜKAK DANİLO ZANNA’DAN TÜRKÇE ÖĞRENİYOR

Lezzet Akademisi’nin bu haftaki konuk jürisi ‘’Dilim damağım, kılıçtan keskindir’’ diyen İbrahim Büyükak! Büyükak’ın, Şef Danilo ile diyalogları izleyenleri kahkahaya boğacak.

Daha önce ganaj (benmari usülü, eriterek yapılan tereyağlı çikolata sosu) yemeyen Büyükak, bu bilgiye kendisi bile şaşıracak! Büyükak’ın ganaj yorumları bölüme damga vuracak.

İbrahim Büyükak hangi yarışmacıların yemeklerini beğenecek? Kimlere kaç puan verecek? Yarışmacılara kıyamayan Büyükak, kimlere kaç puan verecek? Oylama bitse de espriler devam ediyor! Programda yeni bilgiler öğrenen Büyükak, ‘’Danilo’dan ise Türkçe öğrendim’’ diyor!

ŞEF AYLİN YAZICIOĞLU’NDAN İŞ TEKLİFİ!

Eski tatları, yeni dokunuşlarıyla jürilere sunan yarışmacılar arasından bu hafta kim elenecek? Geçen hafta Ahmet Can’ın elenmesiyle, yarışmaya katılan Derya Köse’nin yaptığı yemekler beğenilecek mi? Derya ile Eray daha ilk haftadan neden tartıştı? Sakarlıklarından kurtulamayan Ecem, başına ne dertler açacak? Şef Danilo Zanna kime takım çalışmasında hiçbir şey yapmadığını söyledi? Bu haftanın zorlayıcı menüsünde olan enginarı pişirmede kimler başarılı olacak? Aylin Şef kime iş teklifinde bulundu?

blank

ESKİ ZAMANLARIN LEZZETLİ TATLISI HANIM GÖBEĞİ

Lezzet Akademisi’nin diğer konuğu Şef Hüseyin Gürsoy’dan hanım göbeğinin tarifi ve enginar yapımının tüm incelikleri! Enginarın nasıl soyulacağından, pişirilirken nelere dikkat edileceğine kadar her şeyi Hüseyin Gürsoy anlatacak.

Lezzet Akademisi Pazar günü saat 13.00’te 8. bölümüyle Show TV’de

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.