Leonardo DiCaprio, Ukrayna’ya 10 milyon dolar bağışladı

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali 14 gündür devam ederken, ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio, Rusya’nın işgali karşısında mücadele veren Ukrayna’ya 10 milyon dolar bağışladı. Daha önce Hollywood’dan Ashton Kutcher, Mila Kunis gibi isimler de Ukrayna için bağış kampanyasına katılmıştı.

Rus ordusunun şiddetli saldırılarına maruz kalan Ukrayna’da 14 gündür insanlık dramı yaşanıyor. Spor ve sanat sektöründen birçok ünlü isim Ukrayna’ya destek olurken Ukrayna kökenli oyuncu Leonardo DiCaprio, Rusya’nın işgali karşısında mücadele veren Ukrayna’ya 10 milyon dolar bağışladı.

The Independent’ta yer alan habere göre; Oscar ödüllü yıldız Leonardo DiCaprio’nun büyükannesi Odessa doğumlu. DiCaprio’nun büyükannesinin 1917 yılında Ukrayna’dan Almanya’ya göç ettiği, burada da annesinin doğduğu biliniyor.

Uluslararası Visegrad Fonu, DiCaprio’nun Ukrayna için yaptığı 10 milyon dolarlık bağışı duyurdu.

Hollywood’dan Ashton Kutcher, Mila Kunis gibi isimler de Ukrayna için bağış kampanyasına katılmıştı. Mila Kunis de Ukrayna’da doğmuştu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.