Leman Sam, Validebağ Korusu’nda süren nöbete katıldı

Usta sanatçı Leman Sam, Validebağ Korusu’nda süren nöbete katılarak, “İnsanların yeşile olan düşmanlığı hala mı bitmemiş, inanamıyorum” dedi.

Üsküdar Belediyesi sınırları içerisinde bulunan ve 130 kuş türüne ev sahipliği yapan 354 bin metrekarelik doğal sit alanı Validebağ Korusu’na dün sabah saat 05.00 sıralarında iş makinalarıyla gelen belediye personeli, korunun girişine kum ve moloz döktü. Bu haberi alan bölge sakinleri koruya gelerek, belediye personeliyle tartıştı.

‘İNSANLARIN YEŞİLE OLAN DÜŞMANLIĞI HALA MI BİTMEMİŞ, İNANAMIYORUM’

Şarkıcı Şeman Sam da koruya gelerek nöbet tutanlara destek oldu. Sam, “Ben de kendimi ağaçlara bağlıyordum, böyle eylemler yapıyordum. Bunca yıl geçmiş, gözleri hala mı buranın üzerinde? Ben buna inanamıyorum. Neredeyse 30 yıl geçmiş, hala mı böyle problemler olur? İnsanların yeşile olan düşmanlığı hala mı bitmemiş, buna inanamıyorum” diye konuştu.

Validebağ Gönüllüleri yaptıkları değerlendirme sonucunda eylemlerini bugün de sürdürme kararı aldı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.