Kuzeyin Oğlu Volkan Konak yayından kaldırılıyor

Star TV’de ekrana getirilen ve birbirinden ünlü isimleri programında konuk eden Volkan Konak’tan sevenlerini üzen bir haber geldi.

Kuzeyin Oğlu Volkan Konak reytinglerde beklenen başarıyı elde edemeyen için yolun sonuna gelindi. Kuzeyin Oğlu Volkan Konak’ın yayından kaldırılacağı magazin kulislerinde konuşulmaya başlandı.

Ünlü isimleri programında ağırlayarak ekran başındaki izleyenlere müzik şöleni yaşatan, kısa bir süre önce Star TV’de yayın hayatına merhaba diyen Kuzeyin Oğlu Volkan Konak programıyla ilgili iddialar gündeme geldi.

Volkan Konak’ın haftalardır aldığı reyting sonuçları beklentiyi karşılamadı. Kulislerde bir süredir “Kuzeyin Oğlu Volkan Konak” programının yayından kaldırılacağı konuşuluyor.

blank

VOLKAN KONAK KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

1967 yılında Trabzon’un Maçka İlçesi’nde doğdu. İlk orta ve Lise eğitimini Maçka’da tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’na girdi. 1988 yılında Konservatuarı bitirip aynı yıl İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Master eğitimine başladı.

Karadeniz müziğini evrensel müzik formlarıyla buluşturarak, özgün bir yapıda yeniden şekillendiren Volkan konak, İlk albümü ‘Efulim’i 1993 yılında yaptı.

Albüm başta Karadeniz halkının ve müzikseverlerin beğenisini ve ilgisini kazandı daha sonra 1994 yılının ekim ayında ‘Gelir misin Benimle’ adlı albümünü hazırladı ve askerlik görevi nedeniyle bir süre çalışmalarına ara verdi.

Askerlik görevini tamamladıktan sonra hemen üçüncü albümü ‘Volkanik Parçalar’ın çalışmasına başladı. Üç aylık çalışmadan sonrada bu albüm müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Volkan konak 1998 yılının nisan ayında kendisi tarafından kurduğu ‘Kuzey Müzik Prodüksiyon’ isimli firmasından ‘Pedaliza’ isimli albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu.

1993 yılından bu yana albüm çalışmalarında yaklaşık elli adet bestesini sergilemiş ve bu çalışmalar sonunda Gazeteciler Cemiyeti, çeşitli vakıf ve dernekler tarafından yılın sanatçısı seçildi. 1997 yılında Politika Dergisi tarafından ‘Yılın En İyi Müzik Sanatçısı’ seçildi.

Volkan Konak’ın 1993 yılında ürettiği bir bestesinin tüm dünya hakları Kuzey Müzik Prodüksiyon ile Fransız prodüktör Alain Finet tarafından yapılan sözleşme sonucunda Alain Finet tarafından satın alındı. Bu beste İspanyolca olarak tüm dünyada yayınlanmak üzere single olarak çıkarıldı. 2000 yılında ‘Şimal Rüzgarı’ adlı albümünü DMC’den çıkararak dinleyicilerine ulaştırdı.

2003 yılı Aralık ayında 3.5 yıl aradan sonra yine DMC etiketiyle yayınlanan ‘Maranda’ isimli albümü ise büyük beğeni toplayarak 2004’e müzik dünyasının iddiaları yapımlarından biri olarak girdi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.