Kuzey Marmara Otoyolu Civilistanbul22’de üniversite öğrencileriyle buluştu

Akıllı ulaşım sistemlerinin Türkiye’deki öncüsü Kuzey Marmara Otoyolu (KMO), Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı Kulübü tarafından düzenlenen CIVILISTANBUL22’de geleceğin mühendis ve mimarlarıyla bir araya geldi. Kuzey Marmara Otoyolu ana sponsorluğunda bu yıl 10.’su gerçekleştirilen CivilIstanbul’22 kapsamında inşaat, mimarlık, yapı teknolojileri, yapı malzemeleri, şehircilik, akıllı ulaşım, sürdürülebilirlik ve insan kaynakları alanlarındaki uluslararası firma ve sektör profesyonellerin katıldığı panellerde, farklı disiplinlerdeki mesleki deneyimler üniversite öğrencileri ile paylaşıldı.

Dünyanın en geniş 4 şeritli tünelleri ve 415 kilometrelik konforlu ulaşım ağı ile fark yaratan Kuzey Marmara Otoyolu, akıllı ulaşım sistemleri ve otoyol işletmeciliği alanlarındaki kurumsal tecrübesini üniversite öğrencilerine taşımaya devam ediyor. Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı Kulübü tarafından bu yıl 10.’su düzenlenen CIVILISTANBUL’22 Mühendislik ve Mimarlık Konferansları’nın ana sponsoru olan Kuzey Marmara Otoyolu, üniversiteleri gençlere akıllı ulaşım sistemleri alanındaki projelerini ve otoyol işletmeciliğinde sürdürülebilir iş modellerini anlattı.

KMO Bilgi Teknolojileri ve Elektromekanik Direktörü Bülent Ulusoy, konferans kapsamında düzenlenen Akıllı Ulaşım Sistemleri oturumunda Kuzey Marmara Otoyolu’nun akıllı ulaşım sistemlerinde kullandığı yüksek teknolojileri, sürücü dostu inovatif çözümleri ve Türkiye’de ilk defa hayata geçecek yapay zeka ve fiber optik lazer tabanlı yeni nesil projeleri öğrencilerle paylaştı. Sürdürülebilirlik temalı oturumda öğrencilerle bir araya gelen KMO İş Geliştirme ve Gayrimenkul Direktörü Gül Bozbıyık ise Kuzey Marmara Otoyolu’nun sürdürülebilirlik alanındaki vizyonunu içeren çalışmaları aktardı.

Üç gün süren etkinlik boyunca Kuzey Marmara Otoyolu standında sanal gerçeklik gözlüğüyle birlikte uçak ile dünyanın en uzun tünel uçuşu deneyimini yaşayan öğrenciler, çeşitli ödüllerin sahibi oldu. CIVILISTANBUL’22 ile Yıldız Teknik Üniversitesi mühendislik ve mimarlık fakültelerinde eğitim gören öğrencilere Kuzey Marmara Otoyolu’nda staj imkanı sağlayan kariyer destekleme görüşmeleri de gerçekleştirildi.

Aynur Uluğtekin: “Üniversitelerimize ve öğrencilerimize destek olmaya devam edeceğiz”

Kuzey Marmara Otoyolu olarak üniversite öğrencileri ile bir araya gelerek, mesleki bilgi ve tecrübe paylaşımına büyük önem verdiklerini belirten KMO Genel Müdürü Aynur Uluğtekin, “Genç mühendis ve mimar adaylarımızın hepsi, ulaşım sektörümüzün geleceği adına da ortak değerlerimiz. Üniversite öğrencileriyle yüz yüze bilgi alışverişinde bulunmak, onları her alanda desteklemek ve fikirlerine değer vermek bizim önceliğimiz. Otoyol işletmeciliği, akıllı ulaşım sistemleri, yol yapımı, bilgi teknolojileri ve daha pek çok spesifik alanda öğrencilerimize üst düzey deneyim katmak istiyoruz. Bu doğrultuda, KMO olarak üniversite öğrencilerimize düzenli olarak önce staj ve ardından iş imkanı sunuyoruz. Öğrencilerimizin öğrendikleri bilgileri sahada pratiğe dökmeleri ve dünya standartlarında uygulamaları yerinde görmeleri için Kuzey Marmara Otoyolu büyük bir fırsat. Üniversitelerimizi teknik geziler için de KMO genel merkezinde ağırlıyor ve öğrencilerimize operasyon süreçlerimizi, yeni nesil ulaşım sistemlerimizi tanıtıyoruz. Önümüzdeki dönemde üniversitelerle olan işbirliğimizi artırmaya devam ederek, daha çok öğrenciye ulaşmak ve kariyerlerine doğrudan katkı sunmak istiyoruz. KMO ile genç meslektaşlarımızı ve yenilikçi fikirleri buluşturmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.