Kuzey Kıbrıs’ta türkü ziyafeti

Kuzey Kıbrıs’ta Merit Crystal Cove Hotel’de sahne alan Yavuz Bingöl, kendisine eşlik eden eşi Öykü Gürman ve konukları arasında yer alırken sahneye gelen Olgun Şimşek ile tam bir türkü ziyafeti verdi.

Rahatsızlığı nedeniyle sesinin kısık olduğunu ama türkü söylemenin kendisine iyi geldiğini belirten Yavuz Bingöl, saz çalarak söylediği türkülerle büyük alkış aldı. Ustaları yazdığı parçaların yanı sıra kendi yazdığı türkülere de yer veren Yavuz Bingöl, ‘’İyi olacak hastanın ayağına doktor gelirmiş’’ diyerek kendisini dinleyenler arasında bulunan Olgun Şimşek’i sahneye davet etti. Konukların alkışları arasında sahneye gelen Olgun Şimşek, ‘’üflediler söndüm’’ adlı türkü ve ardından söylediği uzun hava ile büyük alkış aldı. ‘’Hadi ben de bir şeyler çalayım’’ diyerek sazı eline alan Olgun Şimşek’e Yavuz Bingöl de sazı ile eşlik etti.

Olgun Şimşek, daha sonra Öykü Gürman’ı sahneye davet etti. ‘’Heyeti kurduk, artık sabaha kadar söyleriz’’ diyen Olgun Şimşek ve Yavuz Bingöl, mikrofonu eline alan Öykü Gürman’a sazlarıyla birlikte eşlik ettiler. Sahnede tam bir türkü ziyafeti sunan üçlüyü konuklar ayakta alkışladı.

Kendisini takip eden gazetecilerle kısa bir sohbet yapan Yavuz Bingöl, sinema ile uğraştığını belirterek, ‘’Şu an bir TV programıyla ilgileniyorum. 68-72 yıllarını anlatan bir dönem dizisine başlıyorum. Ayrıca, yazın start vereceğim bir de sinema projem olacak. Öykü de çok yoğun, iki kişilik bir oyuna hazırlanıyor’’ dedi.

Yavuz Bingöl, ‘’Müjdeli bir haber var mı?’’ sorusu üzerine de, ‘’Her şeyin bir zamanı var. Şu an yoğun çalışıyoruz. Belki bir iki yıl sonra’’ dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.