gazetemag tv

“Kuruluş Osman” zirveyi bırakmıyor

Ekranların en çok izlenen dizisi ‘Kuruluş Osman’, heyecanla takip edilen ve çok konuşulan 35’inci bölümüyle Tüm Kişiler kategorisinde 12.55 reyting, 26.73 izlenme payı ve ABC1 kategorisinde 12.60 reyting, 25.36 izlenme payı elde ederek çarşamba akşamının en çok izlenen yapımı oldu. ‘Kuruluş Osman’da Osman Bey, Savcı Bey ve Dündar Bey’i tam anlamıyla ipten aldı.

#VatanSevgimiz etiketiyle sosyal medyada ses getirerek trendlerde yer alan ‘Kuruluş Osman’ın 35’inci bölümünde Nikola’yı gafil avlayarak yaralayan ve Aygül ve alplerinin yardımıyla Kulucahisar Kalesi’nden kaçan Osman Bey, Bizans’a ağır bir darbe vurdu. Aygül’ün bebeğini bağrına basan ve yeğenine Kayı Alp ismini koyan Osman Bey, Dündar Bey’in kızıyla barışmasına da vesile olarak obanın takdirini kazandı.

Osman Bey’in elinden ucuz kurtulan Nikola, Rum ateşini kullanarak Söğüt’ü vurması için Flatyos’u görevlendirdi. Bizans’ın planını haber alan Osman Bey, derhal Söğüt’e gidilmesini isterken; Savcı Bey ve Dündar Bey, Yavlak Arslan’a İnegöl seferinde destek vermek için Kulucahisar’a giderek Nikola’yla anlaşma yolu aradı. Osman Bey, zekice planıyla Flatyos’u ele geçirip Söğüt’ü kurtardı ancak Savcı Bey ve Dündar Bey, Nikola tarafından esir edildi.

Savcı Bey ve Dündar Bey kale meydanında infaz edilmek üzereyken yaralı Flatyos’u kaleye getiren askerler kılığında içeri sızan Osman Bey ve alpleri, Nikola’yı ele geçirdi ve beyleri kurtardı.

Osman Bey, Kulucahisar Kalesi’ni nasıl geri alacak? Nikola’yı hayal kırıklığına uğratan Flatyos’un akıbeti ne olacak? Ertuğrul Bey, bey seçimini yapacak mı? Osman Bey, Yavlak Arslan’a karşı aradığı kanıtı bulabilecek mi? Savcı Bey ve Dündar Bey, düştükleri tuzağın hesabını nasıl soracak? Bala Hatun, Targun Hatun’un sırrını çözebilecek mi?

Yapım, proje tasarım ve senaryosu Mehmet Bozdağ’a ait; genel yönetmenliğini Metin Günay’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’, ATV ekranlarında çarşamba akşamlarına damgasını vurmaya devam edecek.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.