Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Mardin’e geldi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Mardin’e geldi.

Şehmus EDİS/ MARDİN İGFA- Uçakla Mardin’e gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u Havalimanında Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Ak Parti Mardin Milletvekilleri Şehmus Dinçer,Cengiz Demirkaya, İl Başkanı Faruk Kılıç, İlçe belediye başkanları ve partililer karşıladı.Daha ssonra Karayolu ile Midyat ilçesine hareket eden Bakan Ersoy, Midyat belediye başkanı Veysi Şahin’i ziyaret etti.

blank

Bakan Ersoy program kapsamında, Mor Gabriel Manastırı, Matiate Yeraltı Şehri, Altunkaynak Kazı Alanı’nda İncelemelerde bulunacak. Bakan Ersoy, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Mardin Müzesi ve Midyat Belediyesi iş birliğiyle ibadethane, silo, su kuyuları bulunan ve dehlizlerle geçişlerin olduğu “Matiate” olarak adlandırılan yer altı şehrinde incelemelerde bulunarak basın açıklamasında bulunacağı öğrenildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.