gazetemag tv

Kültür dergisi Komplike’nin ikinci sayısı yayınlandı

Komplike Dergi’de “gelecek” temalı ikinci sayısı, yurtdışı ve yurtdışında çalışmalarını sürdüren birçok yazar ve çizerin kolektif çabasıyla ortaya çıktı.

Yayın, genel hatlarıyla bir önceki sayıda olduğu gibi minimalist bir çizgide yayıma hazırlanarak, Komplike ile özdeşleşen metin yerleşimleri ve salt metin yoğunluğu korunarak çalışmalar tamamlandı. Kendine özgü ve tematik yayın akışıyla ilk sayısında olduğu gibi yine minimal ölçülerde ve oldukça iyi bir okuma deneyimi sunulması hedeflenerek; düşünsel alışverişin sağlanması ve okuyuculara daha özgün bir okuma deneyimi sunmak için tasarlandı.
Yayının kuruculuğu ve genel yayın yönetmenliğini Güney Güneyan üstleniyor. Yayın koordinatörü koltuğunda Selcen Özgen, yazı işleri müdürü koltuğunda ise Devrim Ekinci görülüyor. Görsel yönetmen Şengül Altınok’un minimalist bir çizgi ile tamamladığı yayının editoryal süreçlerinde ise Aysel Cigerlioğlu ve Özgün Muti görev aldı. Mutfakta ise Melis Ural ve Nergis Fırtına bulunuyor.

Bu sayıda dikkat çeken bir nokta da çizer kadrosunun çeşitliliğiydi. Almanya, Amerika, Belçika, Endonezya, Fransa, İngiltere, İtalya, Rusya, Polonya, Japonya ve Ukrayna’dan birçok değerli çizerle çalışıldı. Çizimleriyle yayına renk veren isimler; Alpova Avcı, Amaury d’Arcangues, Ayça Ünüvar, Beril İrman, Esin Karabenli, Ezgi Uzamaz, Fatemeh Nazari, Galya Gubchenko, Gianluca Constantini, Handan Yıldırım, Havva Marta, Kadir Nakipler, Muhammad Daffa Aulia, Muhammad Fariz, Nicolas Raymond, Sebastian Tian, Sergey Kandakov ve Tachadon Sakulsittachai oldu.

Yayının röportörü Nergis Fırtına, alternatif/rock müzik grubu “In Hoodies” ile söyleşi gerçekleştirdi. Yayının yazar kadrosu ise şöyle şekillendi; Ahmet Okkol, Anastasija Nunjan, Arya Yeloğlu, Aslan Şahingöz, Aydın Tonga, Babür Karbey Vina, Begüm Bektöre, Berat M. Seferoğlu, Berna Balkaya, Burak Bayülgen, Candan Badem, Doğukan Adıgüzel, Emre Emrem, Erdem Öztaşa, Eric Djoure, Fahri Alpyürür, Fatma Büyükkatran, Fidel Alkoç, Gizem Şimşek Kaya, Güney Güneyan, Haluk Berkmen, Haşim Belten, İhsan Güvercin, Işıl Bayraktar, Josef Kılçıksız, Karl Levi, Melek Dündar, Meltem Arıkan, Mine Koşal, Murat S. Dural, Oğul Tuna, Ozan Dağdeviren, Pınar Doğu, Şafak Ural, Sevan Nişanyan, Tamer Ertangil, Timur B. Davletov, Tuna Tetik, Türkay Ürkmez, Umut Yılmaz, Vural Yıldırım ve Zeki Seskir.

Komplike Dergi yayında

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.