Küçük Eylül cinayet kurbanı

Küçük Eylül cinayetine ilişkin açıklama yapan Ankara Valisi Topaca, “Biz onun canlı şekilde bulunup, onun haberinin verilmesini çok arzu ederdik. Maalesef şu anki yapılan tespitler, yavrumuzun katledildiği yönündedir.” dedi.

Ankara Valisi Ercan Topaca, küçük Eylül cinayetine ilişkin yaptığı açıklamada, “Biz onun (Eylül Yağlıkara) canlı şekilde bulunup, onun haberinin verilmesini çok arzu ederdik. Ama maalesef şu anki yapılan tespitler, bu yavrumuzun katledildiği yönündedir.” ifadelerini kullandı.

KÜÇÜK EYLÜL’ÜN CESEDİ EVİNİN 2 KM YAKININDA BULUNDU

Tatil için memleketleri Polatlı’ya gelen 8 yaşındaki Eylül’ün cansız bedeni evinin 2 kilometre ötesinde bulundu. Uzunbeyli Mahallesi’nde 22 Haziran’da kaybolan Eylül’ün cansız bedeni Yüzükbaşı Mahallesi yakınlarında bir elektrik direğinin dibinde gömülü olarak bulundu.

Cesedin bulunduğu yerden çıkarma işlemlerinin devam ettiği ve Ankara Valisi Ercan Topaca’nın da olay yerinde incelemelerde bulunduğu belirtildi.

ANKARA VALİSİ OLAY YERİNE GİTTİ

Ankara Valisi Ercan Topaca, bölgede yaptığı incelemelerin ardından açıklamalarda bulundu.
Vali Topaca’nın açıklamalarından satırbaşları şu şekilde;

“MAALESEF YAVRUMUZUN KATLEDİLDİ”

“Eylül’ün sağlam bir şekilde bulunduğu haberini vermeyi çok isterdik. Maalesef yavrumuzun katledildiğini bildirmek durumundayız. Bir elektrik direğinin dibinde cesedini bulduk. Teknik çalışmalar sürüyor.

“ARAMA KÖPEĞİNİN VERDİĞİ İŞARETLE CESEDİN OLDUĞU BÖLGE BELİRLENDİ”

Şuan tutuklu bulunan kişinin çocuğumuzun kaybolduğu gün bölgede görülmesi ve bir vatandaşımızın verdiği ifadeyle bölgedeki çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Arama köpeğinin verdiği işaretin ardından cesedin olduğu bölge belirlendi.

“KONUYLA İLGİLİ ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR”

Olayla ilgili başka kişilerin bağlantısı var mı yok mu, bunlar araştırılıyor. Bunlar ilerleyen saatler ve günlerde yapılacak incelemelerde netleşecek. Tutuklu bulunan bu kişinin bu olayı yaptığına dair deliller mevcut. Ekiplerimizin konuyla ilgili çalışmaları devam ediyor.

“UMARIM BU TÜR OLAYLAR TEKRAR YAŞANMAZ”

Ben yavrumuza tekrar Allah’tan rahmet diliyorum. Yavrumuzun ailesine, yakınlarına, arkadaşlarına başsağlığı diliyorum. Umarım bu tür olayları tekrar yaşamayız.”

Gözaltılarla ilgili soruya Topaca, “Şuan kimseyi töhmet altında bırakmak istemiyoruz. Gerekli incelemelerin ardından olayla ilgili başka birinin bağlantısı varsa, hepsi ortaya çıkacak.” dedi.

YAĞLIKARA AİLESİ’NİN KOMŞULARI GÖZALTINA ALINDI

Bursa’da yaşayan İbrahim ve Şerife Y. çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü olan Eylül, yaz tatili için geldikleri Ankara’nın Polatlı ilçesi Uzunbeyli Mahallesi’nde, 22 Haziran’da kayboldu. Arama çalışmaları devam ederken, Yağlıkara Ailesi’nin köydeki komşuları Uğur K. ve annesi H.K. gözaltına alındı.

ARABADAN ALINAN ÖRNEKLER, EYLÜL’ÜN BABASINDAN ALINAN ÖRNEKLERLE UYUŞTU

Çelişkili bilgiler verdiği belirlenen Uğur K.’nın evinde yapılan aramada kanlı bir eldiven bulunurken, otomobilinin arka koltuklarının kısa süre önce yıkandığı belirlendi. Koltuktan ve eldivenden alınan DNA örneğinin Eylül’ün babasından alınan örnekle örtüşmesi üzerine, Uğur K. tutuklandı.

KATİL, KÖYLÜLERLE BİRLİKTE ARAMA ÇALIŞMALARINA KATILMIŞ

Uğur K.’nin olaydan bir gün önce köyde yaşayan eşi ve çocuklarını Polatlı’ya götürdüğü belirtilirken, Eylül’ün kaybolduğu gün köylülerle yapılan arama çalışmalarına katıldığı öğrenildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.