KuCoin, NFT ETF’lerini Destekleyen İlk Merkezi Kripto Para Borsası Oldu

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından KuCoin, NFT sektörünü desteklemeye devam ediyor. Borsa bu bağlamda yeni hizmeti NFT ETF pazarını duyurarak önemli bir adım attı. KuCoin, yeni hizmetiyle birlikte 20 milyondan fazla kullanıcı için, NFT varlıklarının likiditesini iyileştirmeyi ve blue-chip NFT’lerinin tüm yatırımcılar için ulaşılabilir olmasını amaçlıyor.

Global kripto para borsası KuCoin, NFT ETF’sini piyasaya sürerek, bu tarz yatırım araçlarını destekleyen ilk merkezi kripto borsası oldu. KuCoin ayrıca, temel blue-chip NFT varlıklarını listeleyen pazaryeri ve USDT bazlı bir ETF ürününü piyasada tanıtan ilk oyuncu olarak da öne çıkıyor.

NFT ETF Pazarı, hem blue-chip NFT’lere hem de diğer başarılı NFT’lere ulaşmak isteyen geniş bir yatırımcı kitlesi için uygun bir ortam yaratıyor. Bu kapsamda, Fracton Protokolüyle birlikte ilk etapta; hiBAYC, hiPUNKS, hiSAND33, hiKODA ve hiENS4’ü kapsayan 5 adet NFT ETF’si listelenecek.

KuCoin NFT ETF Pazarı, öncelikle hiBAYC token alışverişini destekleyecek. Ayrıca kullanıcılar yerel blue-chip NFT’lerin orantılı olarak paylaşılan mülkiyetine sahip olabilecek. Listelenecek ilk varlıklardan biri olan hiBAYC, Fracton Protokolünün BAYC Meta-Swap’ında hedef BAYC’nin 1/1.000.000 sahipliğini temsil eden bir ERC-20 token’ı olarak biliniyor.

“NFT ETF’lerini destekleyen ilk merkezi kripto borsası olmaktan dolayı çok heyecanlıyız”

NFT ETF Pazarının açılmasıyla ilgili görüşlerini aktaran KuCoin CEO’su Johnny Lyu “NFT ETF’lerini destekleyen ilk merkezi kripto borsası olmaktan dolayı çok heyecanlıyız. KuCoin; NFT sektöründe penetrasyon oranını koruyan bir yatırım platformu olarak, yatırımcıların NFT yatırımlarını kolaylaştıracak kullanıcı dostu ürünler sunmaya devam edecek. Bu hamlemiz ile kullanıcılar USDT ile doğrudan en iyi NFT’lere rahatça yatırım yapabilecekler. KuCoin gelecekte, kullanıcıları için NFT ile ilgili daha fazla ürün yaratmaya devam edecek” dedi.

NFT Sektörüne Yönelik Çalışmalar Devam Ediyor

KuCoin, gelecekte Fracton Protokolünün kurumsal departmanıyla birlikte daha fazla NFT ETF projesi başlatmayı planlıyor. KuCoin NFT ETF Pazarının, kripto endüstrisindeki yüksek potansiyelli ve güçlü NFT’lerin yatırım eşiklerini düşürmesi bekleniyor.

NFT EFT Pazarı, yatırımcılara birinci sınıf likiditeyle olağanüstü bir yatırım deneyimi sunacak ve yatırımcılar ETH yerine USDT kullanarak doğrudan satın alım yapılabilecek. KuCoin NFT ETF Pazarı; cüzdanlar, akıllı sözleşmeler ve OpenSea gibi NFT altyapı öğelerini yönetme endişesi olmadan en iyi NFT’lere yatırım yapmanın daha iyi bir yolunu sunacak.

KuCoin uzun süredir NFT sektörüne önem veren çalışmalar yapıyor. Borsa, etkileşimli NFT platformu Wonderland’i Nisan ayında piyasaya sürmüştü. Wonderland, kullanıcıların oyun içi NFT’lerini satın alma, yatırım yapma ve yönetme konusunda sorunsuz bir deneyim imkanı sunarken, KuCoin Mayıs ayında ise; NFT launchpad’i, madenciliği, yatırımı ve yönetimi gibi birçok hizmet sunan Windvane’i piyasaya sürmüştü.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.