Kredi kartı azami faiz oranları değişti! Faizi artıran Merkez tarih verdi

Merkez Bankası’nın 750 baz puanlık faiz artırımı sonrası kredi kartları işlemlerinde uygulanan azami faiz oranları için baz alınan referans oranı yükseltildi. Kararın 1 Eylül itibarıyla geçerli olacağı açıklandı.

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun gösterge faizi 750 baz puanlık artışla yüzde 25’e yükseltmesinin ardından kredi kartları işlemlerinde uygulanan azami faiz oranları için baz alınan referans oran yükseltildi.

TCMB sitesinde yer alan bilgilere göre 1 Eylül itibarıyla geçerli olmak üzere referans oran, yüzde 1.58’den yüzde 2.26’ya çıkarıldı. Kredi kartı azami akdi faiz oranı yüzde 2.13’ten yüzde 2.81’e yükseldi.

Kredi kartı azami gecikme faiz oranı da yüzde 2.43’ten yüzde 3.11’e çıktı. Ağustosta yüzde 2.89 olan nakit çekim veya kullanım işlemlerinde uygulanacak azami akdi faiz oranı yüzde 3.57’ye çekildi.

Abone ol düğmesine tıklayarak yeni haberleri takip edebilirsiniz

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.