Kraliçe Elizabeth, oğluna maddi destek vermeyi reddetti

Cinsel istismar davası nedeniyle adı gündemden düşmeyen Prens Andrew’un dava masraflarını ödemek için İsviçre’deki köşkünü satmaya çalıştığı öğrenildi. Bunun sebebi de, annesi Kraliçe Elizabeth’in oğluna maddi destek vermeyi reddetmesi.

Hakkındaki cinsel saldırı iddiaları nedeniyle kraliyetteki görevlerinden ayrılan ve tüm unvanlarını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalan York Dükü Prens Andrew, cinsel istismar davasındaki masrafları ödemek için İsviçre’deki köşkünü satmaya çalışıyor.

İngiliz The Daily Mirror’ın aktardığına göre, annesi İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in dava masraflarını karşılamayı reddetmesi nedeniyle Prens Andrew, 17 milyon sterlin değerindeki köşkün satışını hızlandırdı.

blank

KRALİÇE DESTEK VERMEYECEK

Aktarılana göre; prensin avukat masrafları ve tazminat için yüklü miktarda paraya ihtiyacı var ama Kraliçe Elizabeth bu konuda oğluna maddi destek vermeyeceğini söyledi.

İsviçre’deki köşkün eski sahibi Isabelle de Rouvre da, Prens Andrew ve eski eşine kendisine hala borçları olduğunu öne sürerek dava açmış, ancak daha sonra şikayetini geri çekmişti.

SATIŞ GERÇEKLEŞİRSE PRENS’İN ELİNDE HİÇ MÜLK KALMAYACAK

Köşkün satışı gerçekleştikten sonra elde edilecek paranın önemli bölümü de Rouvre’a ödenecek.

Satışın tamamlanmasının ardından Prens Andrew’un elinde hiçbir mülkü kalmayacağı söyleniyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.