Kral TV’nin kapanacağı iddiasıyla ilgili flaş gelişme

Bir süredir gündemde olan Kral TV’nin kapanacağı iddiasıyla ilgili flaş gelişme yaşandı.

Son dönemlerde sık sık işten çıkarma ve küçülme haberleri ile anılan Doğuş Grubu, iddialara göre bünyesindeki video müzik kanalı Kral TV’yi de kapatma kararı almıştı.

Doğuş Grubu’nun müzik kanalı Kral TV’yle ilgili bir süredir kulislerde dolaşan iddia doğru çıktı. Kral TV 1 Şubat 2019 tarihinde kapanıyor.

Böylece bir devir daha kapanacak ve Türkiye’nin ilk video müzik kanalı olma özelliğini taşıyan Kral TV 1 Şubat 2019 tarihinden itibaren yayın hayatına artık dijitalden devam edecek.

Türkiye’nin ilk video müzik kanalı olarak 1994 yılında Cem Uzan tarafından kurulan Kral TV, uzun yıllar düzenlediği dev prodüksiyonlu ödül törenleriyle adından sözettirmişti.

2008 yılında Doğuş Yayın Grubu bünyesine katılan Kral TV’nin ekibinin büyük kısmıyla yolların ayrılacağı, kanalın yöneticisi Gezegen Mehmet’in (Mehmet Akbay) ise dijital yapılanmada görevine devam edeceği öğrenildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.