Kovid-19 aşısı botoksu etkisizleştiriyor

İsrail’deki bir grup araştırmacı tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmada, koronavirüs aşısı olduktan sonra botoks yaptıran kişilerin estetik operasyonunun daha etkisiz olduğunu ortaya koydu.

Araştırma, normalde botoks için 118 günde hastaneye giden kişilerin koronavirüs (Kovid-19) aşısı olduktan sonra 96 günde bir gitmesi gerektiğini ortaya çıkardı.

‘ARAŞTIRILMASI GEREKİYOR’
45 kişinin katıldığı araştırma Journal of Cosmetic Dermatology’de yayınlanırken, araştırmacılar, botoks enjeksiyonlarının koronavirüs aşısının ardından “daha az etkili olabileceği” sonucuna varsa da, bu etkiyi doğrulamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

New York Üniversitesi’nden Profesör Shari Marchbein, koronavirüs aşısının faydalarını öne sürerken “Bu ilginç bir çalışma ve bunu anlamaya çalışmak için iyi bir ilk adım, çünkü birçok dermatolog bundan bahsediyor. Yüksek düzeyde kozmetik prosedürler uygulayanlarımız bunu ilk elden gördüler” dedi.

ÇOK NADİR GÖRÜLÜYOR
Koronavirüs aşısı bir yana, araştırmalar botoks bağışıklığının kendi başına oluşabileceğini gösteriyor. VeryWellHealth’e göre, yaptıranların yaklaşık yüzde 1 ila yüzde 3’ü, enjeksiyonları pratik olarak işe yaramaz hale getiren bir botoksu bloke edici antikor geliştiriyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.