Koronavirüs’te ürküten tablo

Sağlık Bakanlığı tarafından 1-7 Ağustos 2022 tarihli haftalık Koronavirüs tablosu açıklandı.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ,1-7 Ağustos arasındaki tabloya göre, 232 bin 253 kişinin testi pozitif çıktı. 380 kişi hayatını kaybetti.

İyileşenlerin sayısı ise 447 bin 132 oldu. Bu verilere göre günlük ortalama 33 bin 179 vakaya rastlandı.

Vaka sayısı önceki hafta 406 bin 322 olarak açıklanmıştı. Buna göre aktif vaka bir önceki haftaya göre 215 bin 259 azalmış oldu.

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının tespit edildiği 11 Mart 2020’den bu yana görülen vaka sayısı 16 milyon 528 bin 70’e yükselirken, 100 bin 58 kişi hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 25 Temmuz- 1 Ağustos tarihleri arasındaki Kovid-19 tablosuna göre; 406 bin 322 kişide koronavirüs vakası tespit edilmiş, 337 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Uzmanlar, Sonbahar-kış aylarında Kovid-19 yayılımının artış gösterebileceğini belirterek hatırlatma dozu aşılarının bu mevsimden önce olunması gerektiğini söylüyor.

Hatırlatma dozu zamanı gelmiş veya hiç aşı olmamış kişilerin mutlaka aşılarını olmasını önerilirken, özellikle 50 yaş üstü bireyler, bağışıklık sistemi, kalp, akciğer hastalığı olan veya kanser tedavisi gören kişilerde hatırlatma doz aşılarının ihmal edilmemesi vurgulanıyor.

Koronavirüsün çok hızlı bulaştığını ve etkilerinin kişiden kişiye değiştiğini söyleyen Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, PCR testi negatif çıkmış olsa dahi bazı belirtileri olanların toplumdan izole olmaları gerektiğini bildirdi

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.