Koronavirüs Netflix hisselerini arttırdı!

Netflix’in hisse değeri bu hafta yüzde 0,8 artarken piyasa analistleri sürmekte olan yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınının şirkete yarar sağlayabileceğini öne sürüyor.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre, küresel bir ekonomik bunalım yaşanacağına dair korkular hâlâ sürse de Netflix, diğer ev içi hizmetlerle beraber, virüsün kısa vadeli faydasını görecek muhtemel şirketler arasında tanımlandı.

Karantina kararı ya da kişisel önlem sebebiyle evden çıkmayanların birçoğu, doğal olarak, vakit geçirmek için popüler dizi ve film yayın platformlarını açıyor. BMO Capital Market analisti Dan Salmon, “Tüketiciler Koronavirüs endişesiyle evde kalmaya karar verirse Netflix bunun açıkça yararını görür. Bu durum bu hisse senetlerinin fiyat performansına da yansıdı. Koronavirüs ayrıca, Çin’in mobil oyun endüstrisini de aniden yukarı çekti ve en popüler oyunların birçoğu rekor kullanım seviyeleri bildirdi.

Virüs şimdiye kadar tüm dünyada 82 binden fazla kişiyi enfekte etti ve 2 bin 800’den fazla kişiyi öldürdü. Wall Street son 9 yılın en büyük günlük düşüşünü yaşarken İngiltere Bankası Müdürü Mark Carnet, Britanya’nın virüsün olumsuz mali etkilerine hazırlanması gerektiğini söyledi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.