Körfez’in İki Yakasına Birleştirecek Yarışmada Hazırlıklar Tamamlandı

Kocaeli’nin iki yakasını ilk kez bir araya getirecek olan; Değirmendere ile Derince arasında düzenlenecek Ulusal Açık Su Yüzme Yarışları için hazırlıklar büyük oranda tamamlandı. Yarış günü Körfez’de sporcular için geniş güvenlik önlemleri alınacak.

Gölcük Belediyesi, Derince Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Yüzme Federasyonu, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle Kocaeli için bir ilki gerçekleştirecek. Körfez’in iki yakası ilk kez düzenlenecek olan Ulusal Açık Su Yüzme Yarışları ile bir araya gelecek. Değirmendere Çınarlık Meydanı Sahili’nde 24 Temmuz Pazar günü saat 09.30’da başlayacak yarışma, Körfez’in bir ucundan bir ucuna olan 2.622 metre uzunluğundaki mesafenin yüzülerek geçilmesiyle Derince Sahili’nde tamamlanacak. Yarışma günü Değirmendere ve Derince Harikalar Sahili ile İzmit Körfezi’ndeki yüzme parkurunda sporcular için geniş güvenlik önlemleri alınacak.

DENİZ TRAFİĞİ YARIŞLAR İÇİN DURDURULACAK

Gölcük ve Derince arasında düzenlenecek Ulusal Açık Su Yüzme Yarışları’nda sporcular, İzmit Körfezi’nin iki yakasını kulaçları ile bir araya getirecek. Değirmendere sahilinde 09.30’da başlayacak yarışmaya katılan sporcular iki saatlik süre içerisinde Derince sahiline ulaşmaya çalışacak. Yarışma süresince sporcuların güvenliği açısından; Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kocaeli Bölge Liman Başkanlığı tarafından 24 Temmuz 2022 günü saat 9.30-13.00 arasından yüzme parkuru olacak olan alan, deniz trafiğine kapatılacak.

YARIŞ ALANININ GÜVENLİĞİNDEN ONLAR SORUMLU

Yarışların olacağı saat öncesinde deniz trafiğinin düzenlenmesi Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılacak. Yarışlar boyunca yarış alanının güvenliği ise yine Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Deniz Polisi ekiplerince sağlanacak. Donanma Komutanlığı da sorumluluk alanında gerekli tedbirleri alarak yarışlarda deniz araçlarını görevlendirecek.

CANKURTARANLAR YARIŞ BOYUNCA GÖREV BAŞINDA OLACAK

Ulusal Açık Su Yüzme Yarışları’nda tüm koordinasyondan sorumlu olan Gölcük Belediyesi ve Derince Belediyesi, görevlendirecekleri cankurtaranlar ile sporcuların can güvenlikleri için görev yapacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık Ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından ise Değirmendere ve Derince’deki başlangıç ve bitiş noktalarında 2 adet ambulans ve ekibi görevlendirilecek.

SPORCULAR TEMİZ BİR PARKURDA KULAÇ ATACAK

Yine yarışlar sırasında Büyükşehir Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı deniz temizliği teknesi ile parkur alanında deniz temizliği yapılacak. Yarışlara karılacak antrenör ve misafirlerin ulaşımları da yine Büyükşehir tarafından tahsis edilecek vapur ile sağlanacak.

SON BAŞVURU TARİHİ 22 TEMMUZ

Kayıt işlemlerinin başladığı yarışmaya son başvuru ise 22 Temmuz Cuma saat 12.00’a kadar yapılabilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler ayrıntılı bilgiyi 0 545 412 41 30 numaralı telefondan alabilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.