Komplike Dergi, kafa açacak

Komplike Dergi, artık yalnızca dijital formatta değil, matbu olarak da yayında olacak!

“Bilgileri ayrıştırarak sorunu oluşturan ögeleri göz önüne alma” fikri ile Ağustos ayında dijital yayın formatında yazımsal yolculuğuna başlayan Komplike Dergi, 2018 yılının ikinci çeyreği için planlanan matbu yayın için yaptığı çalışmaları noktaladı!

Sosyal bilimler ve sanat çatısı altında analitik çalışmalar ışığında sonuca varmak için yürütülen sistematik düşünme tarzını savunan; düşünsel alışverişin, bilginin, yorumun gücünü önemseyerek düşünce tarzını öğrenilir kılmayı hedefleyen Komplike Dergi, bu ölçütte aktüel, bilim, ekoloji, felsefe, gezi, kültür, mitoloji, müzik, psikoloji, sağlık sinema, sosyoloji, tarih ve teoloji kategorilerinde yayım yapma serüvenini taçlandırıyor!

Gazeteci yazar Güney Güneyan’ın kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini üstlendiği Komplike Dergi’de, ilk sayı hazırlıklarının sona ermekte olduğu ve derginin kuruluş yıldönümü olan Ağustos ayında yayında olacağı konusunda sosyal medya hesaplarından duyurmuştu! Derginin mutfağında sanat yönetmeni olarak Şengül Altınok, yazıişleri müdürü olarak Devrim Ekinci, editör köşesinde Aysel Ciğerlioğlu, Babür Karbey Vina, Denef Huvaj, Murat Ekşi, Özgün Muti ve Özgür Öney yer alıyor.

“Dosya konusu: “Kitle”

Dosya konusu “kitle” olarak belirlenen ilk sayıda yer alan tüm akademisyen, araştırmacı, gazeteci, müzisyen ve yazarlar, tüm okuyucuları benzersiz bir düşünsel yolculuğa çıkarmayı hedefliyor. Derginin en dikkat çekici yanı ise ilk günden bu güne dek bünyesinde yer alan genç isimlerin yanı sıra birçok yeni isme kucak açıyor olması!

Yer alacak isimlerin bazıları ise daha şimdiden açıklandı; o isimler; Aclan Büyüktürkoğlu, Alper Taş, Anastasija Nunyan, Aslan Şahingöz, Babür Karbey Vina, Berna Balkaya, Burak Bayülgen, Burak Karabey, Candan Badem, Can İnellioglu, Can Kazaz, Diamond Tema, Emre Emrem, Erdem Öztaşa, Erhan İdiz, Fidel Alkoç, Gizem Şimşek Kaya, Güney Güneyan, Haktan Asalıoğlu, Halil Emre Kocalar, Hasan Cem Çal, İhsan Güvercin, İpek Atmaca, Işıl Bayraktar, Josef Kılçıksız, Mehmet Berk Yaltırık, Meltem Arıkan, Melih Tomak, Murat Dural, Nalan Yıldız, Seçkin Sarpkaya, Selin Zeybek, Sevan Nişanyan, Tamer Ertangil, Tevfik Uyar, Timur B. Davletov, Tuğberk Sev, Tuna Tetik, Türkay Ürkmez, Vural Yıldırım, Zeki Seskir ve pek daha çok genç isim de yer alacak!

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.