Kocaeli’de ‘Potasız Okul’ kalmıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ‘Potasız Okul Kalmasın’ projesi ile gençlerin ve çocukların hem eğitimine hem de eğlenmesine katkı sunmaya devam ederken, 70 okulu daha basketbol ve voleybol sahasına kavuşturuyor.

KOCAELİ (İGFA) – ‘Spor kenti Kocaeli’ vizyonu doğrultusunda amatör kulüplere saha, mahallelere tesis, okullara spor salonları inşa eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da ‘Potasız Okul Kalmasın’ projesine hız verdi.

Sporu tabana yaymak amacıyla bahçesi müsait olan okullara basketbol ve voleybol sahaları kazandıran Büyükşehir, 2022 yılı içerisinde Kocaeli genelinde 70 okula daha basketbol ve voleybol sahası kararlaştırdı. Buna göre ‘Potasız Okul Kalmasın’ projesi kapsamında İzmit ve Gebze’de 13, Başiskele, Dilovası ve Çayırova’da 2, Derince’de 3, Körfez ve Karamürsel’de 4, Gölcük ve Kandıra’da 5, Darıca’da 7, Kartepe’de ise 10 okulda imalat yapılacak.

Çalışmalara başlayan ekipler, bahçesine asfalt serimi gerçekleştirdiği okullara iki pota ve bir adet voleybol seti monte etmeye başladı.

Okullarda yeni basketbol ve voleybol sahalarının hizmete girmeye başlamasıyla öğrencilerin spor coşkusu daha da arttı.

blank

Bu yıl içerisinde 70 okula daha yapılacak imalat ile birlikte projenin Kocaeli’de hayata geçmesinden bu yana il genelinde basketbol ve voleybol sahası kurulan okul sayısı 571’e ulaşacağı öğrenildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.