Kobe Bryant’ın eşi Vanessa Bryant tazminat davasını kazandı

Amerikan Basketbol Ligi’nin (NBA) unutulmaz oyuncusu Kobe Bryant, 13 yaşındaki kızı ile birlikte 26 Ocak 2020 günü geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybetmişti. Bryant’ın eşi Vanessa Bryant, kazada enkaz alanında çekilen fotoğraflar için açılan davada, 28,85 milyon dolarlık tazminat kazandı.

NBA efsanesi Kobe Bryant, 26 Ocak 2020’de korkunç bir helikopter kazasında can vermişti.

Bryant’ın 9 kişinin öldüğü kaza bölgesinde çekilen fotoğrafların izinsiz paylaşılmasına ilişkin açılan davada mahkeme, ABD’nin California eyaletine bağlı Los Angeles Belediyesi aleyhine tazminata hükmetti.

California Merkez Bölge Mahkemesi kayıtlarına göre jüri, aileye verdiği zarar gerekçesiyle kazanın grafik fotoğraflarını paylaşan Los Angeles Belediyesinin, Kobe’nin eşi Vanessa Bryant’a 28,85 milyon dolarlık tazminat ödemesi konusunda anlaştı.

blank

Söz konusu tazminatın, Ağustos 2022’de Vanessa Bryant’a verilmesine hükmedilen 16 milyon dolarlık tazminatı da içerdiği belirtildi.

Bryant’ın avukatı Luis Li yazılı açıklamada, “Bugünkü karar, Bayan Bryant’ın bu kaba davranışta bulunanlardan hesap sormak için verdiği cesur mücadelenin başarılı bir şekilde doruğa ulaştığını gösteriyor.” ifadesine yer verdi.

Vanessa Byrant, mahkeme kayıtlarındaki ifadesinde, çocuklarının ve kendisinin, kaza fotoğraflarını sosyal medyada görme korkusuyla yaşadıklarını belirterek büyük stres altında olduklarını vurgulamıştı.

26 Ocak 2020’deki helikopter kazasında, 41 yaşındaki Bryant ve 13 yaşındaki kızı Gianna’nın yanı sıra 7 kişi daha yaşamını yitirmişti.

Bryant’ın kurduğu Mamba Spor Akademisi’ndeki basketbol maçına gitmek üzere havalanan helikopter, Calabasas kenti semalarında çakılmış, kazayla ilgili inceleme sonucu Ara Zobayan pilotajındaki helikopterin, yoğun sisin etkisiyle kontrolden çıktığı tespit edilmişti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.