gazetemag tv

Kıvanç Tatlıtuğ’un gelir açıklaması tepki çekti!

Başarılı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, sahte fatura kullandığı iddiası ile 10 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıktı. Tatlıtuğ, kimlik tespiti sırasında aylık ortalama gelirinin 30 bin TL olduğunu belirtti. En çok kazanan ünlü isimler arasında yer alan Kıvanç Tatlıtuğ’un bu açıklaması sosyal medyada tepki çekti. Tepkiler sonrası ise ünlü oyuncunun avukatı devreye girdi.

Vergide usulsüzlük yaptığı iddiasıyla 5 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılanan oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, dün hakim karşısına çıktı. Mahkemede aylık gelirini 30 bin TL olarak açıklayan Tatlıtuğ’un avukatından, gaf açıklaması geldi.

HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ’un, 2012 ve 2013 yılları arasında sahte fatura kullandığı iddiasıyla “vergi usul kanuna muhalefet” suçundan 6 yıldan 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanık Kıvanç Tatlıtuğ ile avukatı Yalçın Kavak katıldı.

AYLIK GELİRİ 30 BİN TL

Kimlik tespiti yapılan sanık Tatlıtuğ, aylık ortalama gelirinin 30 bin lira olduğunu söyledi. Kıvanç’ın bu açıklaması sosyal medyada gündem oldu. Kaşesi en yüksek oyuncular arasında yer alan Kıvanç Tatlıtuğ aylık gelirinin 30 bin TL açıklaması sonrası avukatı Yalçın Kavak devreye girdi.

“AYLIK GELİRİNİ HESAPLAYAMADI”

Aylık gelirle ilgili açıklama yapan Tatlıtuğ’un avukatı, “30 bin lira meselesi benim gafım. Hakim Bey, Kıvanç’a ‘Aylık kazancın ne kadar’ diye sordu. Kıvanç da orada bir şok geçirdi. Hesaplayamadı mı, ne yaptı bilmiyorum.

“O AÇIKLAMA KIVANÇ’IN DEĞİL BENİM”

Hakim bana dönüp baktı. ’30 bin liranın üstünde’ dedim. O açıklama Kıvanç’ın değildir, benimdir. Burada bir hata var, o hatanın da müsebbibi benim. Çok özür diliyorum” şeklinde açıklama yaptı.

5 yıla kadar hapsi istenen Kıvanç Tatlıtuğ hakim karşısına çıktı!

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler