Kıraç’ın “Varoşlarda Maraş” klibi yayında!

Kıraç bu kez Maraş Bölgesi için söyledi! KKTC’de 1974 yılından beri kapalı olan Maraş Bölgesi’nin bir kısmının açılması üzerine, KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı Eski Müsteşarı, akademisyen Doç. Dr. İsmet Esenyel’in, “Varoşlarda Maraş” şarkısını seslendiren Kıraç, Kıbrıs Maraş Bölgesi’nin altın sarısı kumları ve yalnızlığının hüznüne dikkat çeken şarkıya yeni bir yorum getirdi.

“Varoşlarda Maraş”ın İsmet Esenyel yönetmenliğinde ve Girne Amerikan Üniversitesi katkılarıyla Maraş Bölgesi’nde çekilen klibi yayında, şarkı tüm dijital platformlarda!

Doç. Dr. İsmet Esenyel, bir davet nedeniyle gittiği Maraş’ta, bölgenin kendisini tarifsiz duygular içerisinde bıraktığını söylüyor. Esenyel, “Varoşlarda Maraş” şarkısının doğuşunu, “Dalgaların sessizliği ile kalabalıklar içerisinde kendi yalnızlığımı düşündüm, uçsuz bucaksız sahillerde ayak izleri vardı ama yürüyen kimsecikler yoktu. Yanıma Serhat Akpınar gelmişti ve bu çaresiz, hüzünlü, adeta ağlayan yalnızlığa ortak olmuştu. Şarkının ilk dörtlüğü o an, bir dakikada onunla birlikte tamamlanmıştı. Daha sonrasını ise, bir saat içerisinde oradaki davet bitmeden ben bitirmiştim.” diyerek anlatıyor. Sözleri İsmet Esenyel ve Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar’a, müziği İsmet Esenyel’e, düzenlemesi, mix ve mastering’i Kıraç’a ait “Varoşlarda Maraş”ta, klavye İsmet Esenyel, diğer tüm enstrümanlar ise Kıraç tarafından çalındı. Albüm kapak fotoğrafı Zeynel Abidin Ağgül’e, tasarımı Ergül Çelik’e ait.

 

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.