Kinder’den Türkiye açıklaması! Salmonella bakterisi çıkmıştı!

Kinder’de salmonella bakterisinin çıkmasından sonra Ferrero Türkiye, piyasada bulunan Kinder ürünleri hakkında açıklama yaptı. Gerekli tüm resmi kontrollerin yapıldığı belirtilen açıklamada, “Ürünlerimizin güvenli olduğu teyit edilmiştir” denildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü, Kinder ürünlerin ithalatında salmonella analizi yapılmasını zorunlu hale getirmişti. Ferrero Türkiye piyasada bulunan ürünlerle ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, “Piyasada bulunan Kinder ürünleri ile ilgili gerekli tüm resmi kontroller yapılmış olup, ürünlerimizin güvenli olduğu teyit edilmiştir” denildi.

Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kinder ürünleri ile ilgili T.C Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 19.04.2022 tarihli aşağıdaki açıklamasına istinaden kısa bir bilgilendirme yapmak isteriz.

Aşağıdaki açıklamada Bakanlık tarafından da belirtildiği üzere, piyasada bulunan Kinder ürünleri ile ilgili gerekli tüm resmi kontroller yapılmış olup, ürünlerimizin güvenli olduğu teyit edilmiştir.

Sürecin başlangıcından beri Ferrero Türkiye olarak Bakanlık ile işbirliği içerisinde hareket etmekteyiz. Bakanlığın 19.04.2022 tarihli açıklaması ve bu kamuoyu duyurumuz ile yanlış anlaşılmaları düzeltmiş olmayı ümit ediyoruz. İthalat prosedürünün bir parçası olarak, mikrobiyolojik analiz sıklığının arttırılması, Bakanlığın görev ve sorumlulukları çerçevesinde yapılan mutad bir uygulamadır. Ferrero Türkiye Çikolata olarak tarafımızca ithal edilen ve piyasaya sunulan tüm Kinder ürünlerinin güvenli olduğunu bir kez daha kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

KİNDER’DEN SKANDAL AÇIKLAMA! BAKTERİYİ AYLAR ÖNCE TESPİT ETTİK AMA…

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.