Kenan İmirzalıoğlu ALEF’teki karakteri Kemal’i anlattı

BluTV ve FX’in ortak projesi Alef; Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen’in başrollerini paylaştığı kadrosuyla yayın tarihi için geri sayıma başladı. Türkiye’de mistik polisiye türünün ilk örneği olan Alef’in yönetmenliğini Emin Alper, senaristliğini Emre Kayış, yapımını ise MAY Prodüksiyon üstleniyor. ALEF yakında yayınlanacak ilk bölümünden itibaren izleyenleri gizem ve aksiyonla dolu bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor.

İngiltere’de çok iyi bir eğitim alan Kemal(Kenan İmirzalıoğlu), yurda dönüşüyle birlikte Cinayet Büro’nun kıdemli dedektifi Settar(Ahmet Mümtaz Taylan) ile beraber çalışmaya başlayacaktır. Sessiz, sakin bir karakter olan Kemal, hem doğal yeteneği hem de gördüğü özel eğitimle eline geçen tüm dosyaları sonuca ulaştırabilen başarılı bir polistir. İçinde sakladığı acısına karşı, onu hayatta tutan tek şey mesleğine duyduğu aşktır.

blank
Kenan İmirzalıoğlu

“Kendimi en rahatsız hissettiğim yere geldim”

İngiltere’nin en seçkin dedektiflik akademilerinde eğitim alan Kemal’in ani bir kararla Türkiye’ye dönüşü tüm çevresini ve bunu öğrenenleri şaşırtmıştır. Ailesinden yadigar kalan bir eve yerleşen Kemal, çocuğu ve eşiyle ilgili bir sırrın peşindedir. Sadece yazları ailesiyle birlikte tatile geldiği ülkesine kesin dönüşü, bu sırlarla yüzleşmesini de sağlayacaktır.

Çözülmeyi bekleyen cinayetler, çözülmeyi bekleyen soru işaretleri

Kemal’in yurda dönüşü ve Settar’ın emekli olmadan önce aldığı son görev, şimdiye kadar karşı karşıya olduklarının ötesindedir, ikilinin tüm yeteneklerinin, tecrübelerinin ötesine geçmesini gerekmektedir. Çünkü karşılarında bugüne dek rastladıkları gibi intikam, namus veya çıkar amaçlı cinayetler yoktur. Artık karşılarında onlara her adımda yeni bir ipucu ve soru işareti bırakan; amaçlarına ulaşmak için bu cinayetleri işleyen bir katil vardır. Kemal, neredeyse tamamen onun zıttı yöntemlerle çalışan Settar’la birlikte vaka çözümlemeye çalışacaktır. Belki de bu cinayetlerin çözümü, ancak bu zıtlıkla mümkün olacaktır.

Kenan İmirzalıoğlu: Gururla izleyeceğimiz bir iş olacak

Dizinin hikaye ve prodüksiyon aşamalarında işini çok iyi bilen bir ekiple çalıştıklarını belirten İmirzalıoğlu, yıllar sonra bile gururla izleyecekleri özel bir iş yaptıklarını söyledi. Ahmet Mümtaz Taylan ile çalışırken bir usta ile çalıştığını hissettiğini de ekleyen İmirzalıoğlu’na göre Kemal ve Settar, farklı yöntemlerle aynı çözüme ulaşabilen iki başarılı dedektif.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.