Kemer’de Çift Çıkışlı Slalom Yarışları Yapıldı

Türkiye’nin en önemli spor destinasyonları arasında yer alan Kemer’de çift çıkışlı slalom yarışları yapıldı.
Kemer Belediyesinin destekleriyle Kemer Motor Sporları Kulübü (KMK) tarafından Kemer Ralli Alanı’nda yapılan yarışlara, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Cumali Afşin, Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, KMK Başkanı Serdar Honamlı, katıldı.
Yarışlar, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun damalı bayrağı sallamasıyla başladı. Yarışlara, ön ve arkadan çekişli modifiyeli toplam 20 araç katıldı.
Heyecan dolu anların yaşandığı yarışlar da sporcular, dubaların arasından geçmeye çalışarak en kısa sürede parkuru tamamlamaya çalıştı.
Zaman zaman ufak kazaların yaşandığı ve renkli görüntülerin ortaya çıktığı yarışlar, izleyenler tarafından heyecanla izlendi.
Yarışlar sırasında Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, KMK Başkanı Serdar Honamlı’nın kullandığı drift aracına bindi ve drift gösterisine ortak oldu.
Belediye Başkanı Topaloğlu, yaptığı açıklamada, pandemi nedeniyle 3 yıldır yapılamayan yarışları bu yıl yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.
Kemer Belediyesi olarak yarışlara büyük destek verdiklerini ifade eden Başkan Topaloğlu, tüm sporculara başarılar dileyerek, ödül alan sporcuları tebrik etti.
KMK Başkanı Honamlı ise desteklerinden dolayı Başkan Topaloğlu’na teşekkür etti.
Yarışların genel klasman finalinde büyük bir centilmenlik örneği gösterildi. 11 numaralı yarışçı Şahin Bozkaya, finişe yaklaştığı sırada trafik kazasında hayatını kaybeden arkadaşı için frene bastı ve 3 numaralı Kadir Yiğit’in yarışı kazanmasını istedi.
Şahin Bozkaya’nın, arkadaşı için yaptığı vefa örneği ve centilmenlik izleyenler tarafından büyük alkış topladı.
Yarışa katılan Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli Çağatay Bolca da arkadan çekişli kategorisinde şampiyon oldu.
Öte yandan KMK Başkanı Honamlı, Kemer Ralli Alanının temizliğini yapan Kemer Belediye personeli Uğur Bayrak’a jest yaparak drift heyecanına ortak etti.
Yarışlarda alınan sonuçlar şöyle:
Genel Klasman
1. Kadir Yiğit
2. Şahin Bozkaya
3. Baha Necip Kurga
Arkadan Çekişli
1. Çağatay Bolca
2. Kadir Yiğit
3. Tolga Özcan

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.