Kayseri Kocasinan’ın yıldızları parladı

Kayseri’nin Kocasinan Belediyesi, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocasinan İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen okullar arası yarışmalarda dereceye giren ‘Kocasinan’ın Yıldızları’ için ödül töreni düzenlendi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
‘Kocasinan Yıldızları’ kapsamında yaklaşık 5 bin öğrencinin 20 kategoride yarıştığı yarışmalar sonucunda dereceye giren toplam 353 öğrencinin ödülleri verildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin katılımıyla gerçekleşen programda konuşan Kayseri’nin Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri ve Türkiye’nin geleceği olan gençlerinin neler yapacağını yarışmalarda şahit olduklarını belirterek, Büyük ve Güçlü Türkiye için 2023 yılında daha fazla projelere imza atacaklarını söyledi.

Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşen ödül törenine; Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay, İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, Kocasinan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü İsmail İslambay Çelik, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, meclis üyeleri, öğrenci ve aileleri ile vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kocasinan Belediyesi’nin dinamik bir belediyecilik hizmeti verdiğini ifade ederek, KOCAFEST’te ev sahipliği yapan Kayseri’nin TEKNOFEST’te de ev sahipliği yapmak istediğini söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ise; Kocasinan Belediyesi’nin hizmetlerinden dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür ederek, “Yarışmalara katılan gençler, sadece kendi alanlarında yarışmıyor. Bu yarışmalarda gençler; arkadaşlığı, birlik ve beraberliği, takım ruhunu ve kardeşliği öğreniyor. Lütfen gençler, bu vatanı çok sevin. Kendi değerlerimizle birlikte ayakta kalacaksak gençlerimizin bugünkü yapmış olduğu eserlerle olacak. Gençlere emek veren Ahmet Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da; TEKNOFEST’in yolu Kocasinan Belediyesi’nin yapmış olduğu KOCAFEST’ ten geçtiğini vurgulayarak, hizmetlerden dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise Kocasinan Belediyesi olarak hayatın her alanında yer aldıklarını vurgulayarak, “Özellikle sosyal belediyeciliğe ayrı bir önem veriyoruz. Gençlere ve çocuklarımıza pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Sahada daha etkin bir Kocasinan Belediyesi’ni görmüş olacaksınız. KOCAFEST ’ten TEKNOFEST’te uzanan bir yolda yarınlarımızı inşa ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Türk Halk Müziği Ses Yarışmasında birinci olan öğrenci performansını sergiledi. Daha sonra 20 farklı branşta dereceye giren öğrencilerin ödülleri dağıtıldı.

KADİR HAS KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ KONFERANS SALONU’NDA GERÇEKLEŞEN ÖDÜL TÖRENİNDE DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER İSE ŞU ŞEKİLDE:

SPOR FESTİVALİ KAPSAMINDA FUTBOLDA DERECEYE GİREN TAKIMLAR; Birinci Osman Ulubaş Fen Lisesi, ikinci Kayseri İlahiyat Vakfı Anadolu İmam Hatip Lisesi ve üçüncü ise Uluslararası Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

VOLEYBOLDA DERECEYE GİREN TAKIMLAR; Birinci Hacı Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi, ikinci Sümer Fen Lisesi üçüncü ise Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi ve dördüncü ise Fevziye Memduh Güpgüpoğlu Spor Lisesi oldu.

SATRANÇDA DERECEYE GİREN TAKIMLAR; Birinci Sümer Fen Lisesi, ikinci Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi, üçüncü Osman Ulubaş Fen Lisesi ve dördüncü ise Uluslararası Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

MASA TENİSİNDE KIZLARDA DERECEYE GİREN TAKIMLAR; Birinci Ahmet Eren Anadolu Lisesi, ikinci Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi ve üçüncü ise Ahmet Erdem Anadolu Lisesi oldu.

MASA TENİSİ’NDE ERKEKLERDE DERECEYE GİREN TAKIMLAR; Birinci Ahmet Eren Anadolu Lisesi, ikinci Fevziye Memduh Güpgüpoğlu Spor Lisesi, üçüncü Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi ve dördüncü ise Uluslararası Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.

DARTTA KIZLARDA DERECEYE GİREN TAKIMLAR; Birinci Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi, ikinci Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesi, üçüncü 75.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve dördüncü ise Ahmet Eren Anadolu Lisesi oldu.

DARTTA ERKEKLERDE DERECEYE GİREN TAKIMLAR; Birinci Uluslararası Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi, ikinci Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi, üçüncü Nuh Mehmet Yamaner Anadolu İmam Hatip Lisesi ve dördüncü ise Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi oldu.

İLKOKULLAR ARASI SATRANÇ TAKIM TURNUVASI’NDA MİNİKLER A KIZLAR GENEL FİNAL SIRALAMASI; Birinci Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu, ikinci Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu-3.Takım, üçüncü Mehmet Tarman İlkokulu ve dördüncü ise Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu-4.Takım oldu.

MİNİKLER B KIZLAR GENEL FİNAL SIRALAMASI; Birinci Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu, ikinci Özel Kayseri Cihangir İlkokulu, üçüncü Sümer Osman Göksu İlkokulu-2.Takım, dördüncü ise TED Kayseri Koleji Vakfı Özel İlkokulu oldu.

MİNİKLER A ERKEKLER GENEL FİNAL SIRALAMASI; birinci TED Kayseri Koleji Vakfı Özel İlkokulu, ikinci Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu, üçüncü Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu-5.Takım, dördüncü ise Besime Özderici İlkokulu oldu.

MİNİKLER B ERKEKLER GENEL FİNAL SIRALAMASI’NDA; Birinci Özel Bilfen Kayseri İlkokulu, ikinci TED Kayseri Koleji Vakfı Özel İlkokulu, üçüncü Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu-2.Takım ve dördüncü ise Özel Kayseri Doğa İlkokulu oldu.

‘KOCASİNAN SANAT GÜNLERİ’ PROJESİ KAPSAMINDA LİSELER ARASI ‘TÜRK SANAT MÜZİĞİ SES YARIŞMASI’NDA; Birinci Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi Öğrencisi Emine Tabutoglu, ikinci Argıncık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Sema Dündar ve üçüncü ise Sami Yangın Anadolu Lisesi Öğrencisi Derya Gündoğan oldu.

KOCASİNAN SANAT GÜNLERİ’ PROJESİ KAPSAMINDA ORTAOKULLAR ARASI ‘TÜRK HALK MÜZİĞİ SES YARIŞMASI’NDA; Birinci Erkilet General Emir Ortaokulu öğrencisi Eda Şahin, ikinci Sancaktepe Şehit Fahrettin Livçalkan Ortaokulu öğrencisi Mehmet Furkan Ayaz ve üçüncü ise Osman Düşüngel Ortaokulu Mehmet Efe Koçer oldu.

İSTİKLAL MARŞINI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI’NDA; Birinci Behice Yazgan Kız Anadolu Lisesi Öğrencisi Emine Tabutoğlu, ikinci Argıncık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sema Dündar ve üçüncü ise Sami Yangın Anadolu Lisesi öğrencisi Derya Güldoğan oldu.

LİSELER ARASI BİLGİ YARIŞMASI’NDA; Birinci Sümer Fen Lisesi okulu, ikinci Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi okulu ve üçüncü olarak Sami Yangın Anadolu Lisesi okulu oldu.

KOCASİNAN TEKNOLOJİ FESTİVALİ (KOCAFEST) KAPSAMINDA 101 TAKIMIN 11 KATEGORİDE YARIŞARAK, DERECEYE GİREN OKUL LİSTESİ İSE ŞUŞEKİLDE:

TEMEL SEVİYE LABİRENT USTASI KATEGORİSİNDE; BİRİNCİ SÜMER FEN LİSESİ, İKİNCİ KOCASİNAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK MTAL, ÜÇÜNCÜ İSE KAYSERİ MESLEKİ ve teknik Anadolu Lisesi oldu.

ÇİZGİ İZLEYEN (TEMEL SEVİYE) KATEGORİSİNDE; Birinci Huriye Eren Ortaokulu, ikinci Cihangir Okulları Kayseri Kampüsü, üçüncü ise Alsancak Şehit Osman Çelik Ortaokulu oldu.

TOZKOPARAN (TEMEL SEVİYE) KATEGORİSİNDE; Birinci Şehit Mehmet Erdoğan Ortaokulu, ikinci Cihangir Okulları Kayseri Kampüsü, üçüncü ise Kocasinan Akademi Erciyes oldu.

MİNİ İHA KATEGORİSİNDE; Lise olarak birinci Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ikinci Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi, üçüncü ise Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Ortaokul bircini Mustafa Germirli İmam Hatip Ortaokulu, ikinci Cihangir Okulları Kayseri Kampüsü, üçüncü ise Osman Ulubaş Sümer Ortaokulu oldu.

ÇİZGİ İZLEYEN (HIZLI) KATEGORİSİNDE; Birinci Sümer Fen Lisesi, ikinci Cihangir Okulları Kayseri Kampüsü, üçüncü ise Kayseri mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

ÇİZGİ İZLEYEN (İLERİ) KATEGORİSİNDE; Birinci Cihangir Okulları Kayseri Kampüsü, ikinci Kocasinan Ahmet Eren Anadolu Lisesi, üçüncü ise Kayseri Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi oldu.

YUMURTA TOPLAMA (CARETTA) KATEGORİSİNDE; Birinci Sümer fen Lisesi, ikinci Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi, üçüncü ise Kocasinan Akademi Erciyesevler oldu.

LABİRENT ÇÖZEN (TEMEL –İLERİ SEVİYE) KATEGORİSİNDE; Birinci Şehit Üsteğmen Mustafa Şimşek Ortaokulu, ikinci ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Erkilet Ortaokulu, üçüncü ise Gazi Osman Paşa Ortaokulu oldu.

MİNİ İHA KATEGORİSİNDE; Lise olarak birinci Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ikinci Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi, üçüncü ise Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Ortaokulda ise birinci Mustafa Germirli İmam Hatip Ortaokulu, ikinci Cihangir Okulları Kayseri Kampüsü, üçüncü ise Osman Ulubaş Sümer Ortaokulu oldu.

TASARLA ÇALIŞTIR KATEGORİSİNDE; Birinci Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi, İkinci Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi, üçüncü ise Kocasinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

HACKATHON KATEGORİSİNDE; Birinci Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi, ikinci Sümer Fen Lisesi, üçüncü ise Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi oldu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.