Kayseri Erciyes’te 4.8 ton atık çöp temizliği

Temiz bir Erciyes için zirvede buluşan doğa severler ‘Erciyes’te Mavi & Yeşil Bir Gün’ etkinliği kapsamında çevre temizliği yaptı. 300 kişinin katıldığı etkinlikte 4.8 ton atık çöp topladı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Erciyes A.Ş. tarafından geleneksel hale getirilerek her yıl düzenlenen ‘Erciyes’te Mavi & Yeşil Bir Gün’ Dünya Çevre Günü münasebetiyle bu sene 11 Haziran 2022 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Temiz bir Erciyes için el ele” sloganıyla yürütülen faaliyet Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kocasinan Belediyesi, Melikgazi Belediye, Kaytur, Kayseri Ulaşım A.Ş, destekleri ile sivil toplum kuruluşları, spor kulüpleri ve çevre duyarlılığına sahip doğaseverlerin katılımıyla gerçekleşti.

2 bin 200 metredeki Tekir Kapı bölgesinde bir araya gelen çevre gönüllüleri,farklı gruplara ayrılarak; çadır kamp alanı, pistler, günü birlik piknik alanı ve tekir gölet bölgesinde alan temizliği yaptı. 300 kişinin katıldığı etkinlikte 4,8 ton atık çöp topladı.

blank

Çocuklarda çevre bilincinin oluşmasına katkı sunan bu faaliyette anaokulu öğrencileri de hem temizlik yaptı hem de eğlendi. Daha sonra boya kutusuna ellerini daldıran çocuklar, duvarlara el baskısı yaparak minik elleri ile rengarenk desen oluşturdular.

Program sonrasında etkinliğe katılan tüm katılımcılara günün anısına Top Kadife çiçeği hediye edildi.

Halkımızda çevre duyarlılığının oluşmasını amaçladıklarını söyleyen Kayseri Erciyes AŞ. Yön. Kur. Bşk. Dr. Murat Cahid Cıngı,” Erciyes Dağı sadece Kayserimizin, ülkemizin değil dünya insanlığının bir değeri haline geldi. Dünyanın dört bir yanından ziyaretçilerimiz Erciyes’e geliyor. YBüyükşehir, Melikgazi, Hacılar belediyemiz, sürekli olarak buradaki kirliliği, atığı toplasa da, dağımız bir yaşam alanı haline geldiği için çevreye bırakılan atıklar; tipi, rüzgâr gibi etkenler sebebi ile kirleniyor ve kötü bir görüntü oluşturuyor. Biz de gönüllüler olarak, dağ severler olarak sadece Erciyes yönetimi değil aynı zamanda şehrimizde dağa gönül veren izcilerimiz, öğrencilerimiz, kayakçılarımız, sporcularımız olarak; bu kötü görüntüyü ortadan kaldırmak için her yıl Haziran ayının ilk haftasında Erciyes’te Mavi & Yeşil Bir Gün etkinliğinde buluşuyoruz” dedi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.