Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Kalaycı, mesajında: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı kurtuluş mücadelesinin 103’ncü yıl dönümünü ve Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mızı coşku ve gururla kutluyoruz.

19 Mayıs 1919 tarihi; esareti hiçbir şekilde kabul etmeyen, vatan ve bayrak sevgisini her türlü değerin üstünde gören Türk Milleti’nin var oluş mücadelesinin ilk adımıdır. O gün, Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılırken, Gazi Mustafa Kemal’in Türk gençliğine duyduğu güvenle, bu önemli günü geleceğimizin teminatı gençlere armağan etmesi de büyük anlam ifade etmektedir.

Bu duygularla, değerli gençlerimiz başta olmak üzere milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.