‘Karakomik Filmler’ serisinin ilk filmleri ‘Kaçamak’ ve ‘2 Arada’nın macerası başlıyor!

Cem Yılmaz’ın yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği ‘Karakomik Filmler’ serisinin ilk filmleri ‘Kaçamak’ ve ‘2 Arada’nın macerası başlıyor! Cem Yılmaz’ın yazdığı hikayelerin beyazperde yansıması olan Karakomik Filmler, izleyiciye aynı seansta, tek biletle, iki ayrı film sunuyor.

Cem Yılmaz’ın yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı, yapımcılığını NuLook ve CMYLMZ Fikirsanat’ın üstlendiği Karakomik Filmler birbirinden bağımsız senaryoları ile 18 Ekim’de vizyona girmeye hazırlanıyor. 4 arkadaşın ‘kaçamak yapalım’ derken kendilerini bir maceranın ortasında bulacağı Kaçamak ve feribotta garsonluk yapan Ayzek’in öyküsüyle 2 Arada filmleriyle beyazperdeye taşınıyor. Türk Sinemasında ilk kez gerçekleşen bir şekilde birbirinden konu, karakter, mekan ve müzik olarak tamamen bağımsız iki filmin aynı seansta izleyici ile buluştuğu Karakomik Filmler, bu özelliğiyle dünyada da az örneği olan bir sinema deneyimi sunuyor. Cem Yılmaz, 17 yıl önce yazıp beklettiği Karakomik Filmler’i “Daha dramatik, acı-komik ve karakter bazlı hikayeler” olarak tanımlıyor.

YouTube video

2 Arada

Karakomik Filmler’in ilk serisinde, seyirci sinemada önce 2 Arada ile buluşacak. Bir İdo feribotunda garson olarak çalışan Ayzek’in hikayesinin anlatıldığı 2 Arada filminde Cem Yılmaz’ın yanı sıra Zafer Algöz, Ozan Güven, Cemre Ebuzziya, Uraz Kaygılaroğlu, Bala Atabek, Umut Kurt ve Cem Davran da rol alıyor. Tamamı tek mekanda çekilen filmin çekimleri 14 gün sürdü.

blank
2 Arada

Kaçamak

Bir hafta sonu kaçamağı yaşamak isteyen 4 arkadaş ve gittikleri spa merkezinin sahibi Alpay’ın başlarına gelen beklenmedik olayların eğlenceli bir dille anlatıldığı Kaçamak filminde ise Cem Yılmaz’a Özkan Uğur, Zafer Algöz, Can Yılmaz, Necip Memili, Nilperi Şahinkaya ve Alişan Uğur eşlik ediyor. Çekimleri Bodrum’da 3 haftada tamamlanan film senaryosuyla izleyici eğlence vaat ediyor. Kaçamak görsel efektleriyle de izleyiciyi şaşkına çeviriyor. 1000 Volt Post Production’da gerçekleştirilen görsel efektler arasında en dikkat çekici olanlar uzay gemisi ve uzaylı görüntüleri. Uzay gemisi dekoru; 4 teknik, 6 heykeltraş, 2 marangoz ve 2 demirciden oluşan 14 kişilik bir ekiple hayata geçirildi. Netaş Film Platoları’nda 16 gün süren çalışma ile yapılan uzay gemisine strafor köpük üzerine püskürtme poliüretan köpük uygulaması yapıldı. Heykeltraşların şekil, desen ve doku verdiği gemi ardından demir tozlarıyla boyandı ve verniklendi. Uzay gemisinin 3D görüntüleri için ise 1000 Volt Post Prodüksiyon şirketinde 20 kişilik bir ekip yaklaşık 6 ay süren bir çalışma gerçekleştirdi.

Kaçamak

390 kopya ile 1300 salonda tüm Türkiye’de gösterime girecek Karakomik Filmler’in görüntü yönetmenliğinde Ahmet Sesigürgil’in müziklerde ise Jinglehouse imzası bulunuyor. Filmlerin her biri 60’ar dakika.

‘Kaçamak’ ve ‘2 Arada’nın ardından Karakomik Filmler’in ikinci serisi ‘Deli’ ve ‘Emanet’ Ocak 2020’de vizyona girecek. ‘Karakomik Filmler’ serisinin ana sponsorluğunu ev teknolojilerinin lider markalarından Arçelik, co-sponsorluğunu ise Ford üstleniyor.

Kaçamak ve 2 Arada Künye
Yönetmen: Cem Yılmaz
Senaryo: Cem Yılmaz
Görüntü Yönetmeni: Ahmet Sesigürgil
İdari Yapımcı: Öner Işık – Vural Turunç
Kurgu: İlker Özcan
Yapımcı: Muzaffer Yıldırım – Cem Yılmaz
Sanat Yönetmeni: Burak Yıldırım
2 Arada Oyuncular
Yönetmen: Can Yılmaz
Mülakatçı: Ozan Güven
Salih: Zafer Algöz
Songül: Cemre Ebuzziya
Önder: Umut Kurt
Kaptan: Cem Davran
Didem: Bala Atabek
Ethem: Uraz Kaygılaroğlu
Yönetmen Yardımcısı: Burak Bahadır Efe
Gemici: Bahtiyar Memili
Çömez Ercan: Gürkan Deniz Akhanlı
Reji: Merve Şirincan Çakıroğlu
Gemici: Mert Kurtoğlu
Kaçamak Oyuncular
Alpay: Cem Yılmaz
Aytaç: Can Yılmaz
Nevzat: Zafer Algöz
İbrahim: Özkan Uğur
Jacklyn: Nilperi Şahinkaya
Neco: Necip Memili
Subay: Alişan Uğur
General: Kenneth Dakan
Uzaylı: Sami Hamidi
Gürkan Deniz Akhanlı
Spiker: Şirincan Çakıroğlu
Spiker: Tamay Kılıç
Spiker: Tuğçe Özlü
Spiker: Kuntay Kumbur

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.