Kansere yol açan pudra ABD ve Kanada’da yasaklandı!

Johnson and Johnson, talk bebek pudrasının kansere yol açtığı iddiasıyla 19 bin 400 davayla karşı karşıya kalmıştı. Şirket, söz konusu ürünün satışını ABD ve Kanada’da durdurdu. Talk bebek pudrası, diğer ülkelerde ise satılmaya devam edecek.

ABD merkezli kişisel bakım ürünleri ve ilaç şirketi Johnson & Johnson’ın başı, talk bebek pudrasının kansere yol açtığı iddiaları nedeniyle dertteydi. Şirket, son yıllarda pudrayı kullandıktan sonra kansere yakalandıkları iddiasıyla insanların açtıkları davalar nedeniyle milyonlarca dolar tazminat ödemek zorunda kaldı

‘AVUKATLAR BİZE DAVA AÇACAK MÜŞTERİ BULMAK İÇİN REKLAM VERİYOR’

Financial Times’ta yer alan habere göre, Johnson & Johnson’dan yapılan açıklamada, talk pudrasının satışının son 3 yılda yüzde 60 düştüğü belirtildi. Firma, söz konusu pudraları ABD ile Kanada satmama kararı aldıklarını açıkladı.

Johnson & Johnson’ın Kuzey Amerika Başkanı Kathleen Widmer, “ABD ve Kanada’da avukatlar, bize dava açacak müşteri bulmak için reklam veriyorlar! Bu nedenle bu iki ülkede pudra satışımızı durdurduk. ABD ve Kanada, pudra pazarımızın yalnızca yüzde 20’sini oluşturuyordu. Ürünlerimiz diğer ülkelerde satılmaya devam edecek” diye konuştu.

2018’DE 4.7 MİLYAR DOLARA MAHKUM EDİLDİ

Johnson & Johnson, son yıllarda bebek pudrasının kansere yol açtığı iddiasıyla 19 bin 400 davayla karşı karşıya kaldı. Pudranın içinde asbest maddesi bulunduğu ve bunun müşterilerden saklandığı öne sürüldü. 2018’de Missouri Eyaleti’nde görülen ünlü davada şirket, 22 kadına 4.7 milyar dolar tazminat ödemeye mahkum edildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.