Kahramanmaraş’ta Binevler tartışması

Milliyetçi Harekat Partisi Kahramanmaraş Eski İl Başkanı Salman Özdoğan ve İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel’in Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin Binevler Caddesi yenileniyor sloganıyla duyurduğu çalışmaya yönelik eleştirilerine vatandaşlardan tepki geldi.

KAHRAMANMARAŞ (İGFA) – Sosyal medya hesaplarından tepki gösteren vatandaşlar: “Siz Binevler Yolu olarak bahsederken sorun olmayan şey şimdi neden sorun oldu, aklımızla alay mı ediyorsunuz!” diye soruyor.

ASILSIZ İDDİALAR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün çalışmalarına gölge düşürmeyi hedefleyenlerin algılarının boşa çıktığını savunan vatandaşlar sosyal medyada yaptıkları paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Reklam alanlarına asılan afişlerin ardından sosyal medyada bir takım asılsız iddialar dolaşmaya başladı. MHP eski İl Başkanı Salman Özdoğan ve İyi Parti İl Başkanı Ahmet Çabukel, Büyükşehir Belediyesi’nin bulvarın adını değiştirdiğini hatta Alparslan Türkeş’in adının anılmak istenmediği yönünde algı oluşturma gayreti içine girdiler.

ONLAR DA BÖLGENİN İSMİNİ KULLANMIŞ

Oysaki çok değil geçtiğimiz yıl Ağustos ayında İyi Parti teşkilatlarının yaptığı saha ziyaretlerinde de bölge Binevler Yolu olarak ifade edilmişti. Yine bu iddiaları ortaya atan MHP eski İl Başkanı Salman Özdoğan da 2021 Eylül ayında yaptığı paylaşımda bölgeden Kahramanmaraş Binevler Yürüyüş Yolu olarak bahsettiği görülüyor. Kendileri de bölgeden Binevler Yolu olarak bahsederken herhangi bir sorun yokken Büyükşehir Belediyesi’nin bölgenin genel olarak bilindiği isimle afişlere çıkması neden rahatsızlık yarattı? İyi Parti İl Başkanı Ahmet Çabukel afişi görünce boğazım düğümleniyor dedi de teşkilatlarının haberini görünce boğazı neden düğümlenmedi? Alparslan Türkeş’in adını anmak istemiyorlar diyen İyi Parti İl Başkanı bu haberle Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ismini mi anmak istememiştir?”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.