Kadir İnanır’ın çifte mutluluğu

‘Kapı’ adlı sinema filmi, başrolünde yer alan Kadir İnanır için iki farklı sebepten özel bir anlam taşıyor. Biri, 50’nci Sanat Yılı’nda çekilen film olması, diğeriyse gösterime yaş günü arifesinde girmesi.

‘Kapı’ adlı sinema filmi, izleyiciyle, başrolünde yer alan Kadir İnanır’ın yaş günü arifesinde buluşacak. Aynı zamanda İnanır’ın 50’nci Sanat Yılı’nın filmi de olan ‘Kapı’, gösterime 12 Nisan’da girecek. 15 Nisan’da 70’inci yaş gününü kutlayacak olan sanatçıya ‘Kapı’da başrollerde Vahide Perçin, Aybüke Pusat, Timur Acar ve Erdal Beşikçioğlu eşlik etti.

Nihat Durak’ın yönettiği, Filiz Üstün Durak’ın hem senaristi hem de Önder Köse ile ortak yapımcısı olduğu ‘Kapı’da Süryani bir ailenin reisi olan ‘Yakup’u canlandıran Kadir İnanır, 7 yıl sonra ilk kez bir sinema filminde rol aldı.

‘KAPI’NIN KONUSU

‘Yakup’ ile ‘Şemsa’, üç Çocukları ettik torunlarıyla Birlikte Berlin’de Yaşayan Süryaniler Bir ailedir. Yirmi beş Yıl Önce Mardin’den Berlin’e göç etmişlerdir. Yeni hayatlarının Mutlu Bir gününde Mardin’den sarsıcı Bir Telefon gelir. O telefondan Sonra ‘Yakup’, ‘Şemsa’ ettik onlari yalnız bırakmak istemeyen torunları ‘Nardin’in Mardin’e yaptıkları seyahat, hepsinin personal yeni yolculuklarının da başlangıcı olacaktır.

GazeteMAG Arşiv Haber