Kadınlar parayı giysiye, erkeklerse elektroniğe harcıyor

Yapılan araştırmalar gösterdi ki kadınlar parasını giysiye erkeklerse elektroniğe harcıyor.

Sanal mağazadan alışveriş yapanlara nakit para ödeyen bir sitenin kurucu ortağı Güçlü Kayral, internet kullancısı kadınların yüzde 32.9’unun; erkeklerin ise yüzde 35’inin online alışveriş yaptıklarını kaydetti. Kadın ve erkeğin online alışveriş sepetlerinin içeriklerinin farklılıklar gösterdiğini belirten Kayral, internetten alışveriş yapan her 100 kadından 72’sinin yılda en az bir kez giysi satın aldığını kaydetti. Yine her 100 kadından 38’i de yılda en az bir kez internet üzerinden otel-seyahat harcaması yapıyor.

Kadınların bir diğer tercihi: Ev eşyası

Kadınların online alışverişte en fazla satın aldıkları bir diğer ürün ise ev eşyası. 100 kadından 25’i yılda en az bir kez ev eşyası satın alırken, gıda, kitap-dergi-gazete, elektronik-bilgisayar ürünleri de kadınların online alışveriş sepetlerinde sıkça yer alan ürünler arasında.

Türk insanı online alışverişte oldukça titiz

Datalara göre, internetten alışveriş yapan her 100 erkekten 55’i yılda en az bir kez elektronik-bilgisayar ürünleri satın alıyor. Yine her 100 erkekten 53’ü de yılda en az bir kez otel-seyahat için harcama yapıyor. Giyim eşyası için 100 erkekten 52’si online alışveriş yaparken, erkeklerin de en fazla satın aldıkları diğer ürünler ise ev eşyası, kitap-dergi-gazete, gıda, etkinlik bileti ve e-öğrenme araçları olarak sıralanıyor. Türk kadını ve erkeğinin internetten alışveriş yaparken oldukça titiz ve araştırmacı olduğunu kaydeden Güçlü Kayral, beğenilen bir ürün satın alınmadan önce mutlaka fiyat araştırması yapıldığının altını çizdi. Kadinvekadin

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.