Kadından sonra çocuğa şiddet! Sen Anlat Karadeniz’e büyük tepki!

ATV’nin şiddet sahneleriyle gündemden düşmeyen dizisi Sen Anlat Karadeniz, bu sefer çocuğa şiddeti sahnesiyle gündem oldu. Sahne, sosyal medyada büyük tepki topladı.

Yapımcılığını ve yönetmenliğini Osman Sınav’ın yaptığı ve geçmişte para karşılığı satıldığı adamdan kaçan, çocuğuyla birlikte Karadeniz’e sığınan bir kadının hikayesini anlatan ‘Sen Anlat Karadeniz’ dizisinde gösterilen ‘çocuğun sırtının tımarlandığı’ sahne izleyicilerin tepkisini çekti.

İŞKENCE EDİLDİ

Geçtiğimiz dönemde kadına şiddet sahnesiyle gündeme gelen dizinin sahnesinde ‘Sana hayat dersi veriyorum’ repliğiyle atı tımar edemeyen çocuğa ‘Hayvan bu, diyemez ki canım yanıyor yapma, diyebilir mi?’ diyerek çocuğun tişörtünü çıkarttırıyor ve ‘tımar böyle yapılır’ diyerek küçük çocuğa işkence ettiği görülüyor.

TEPKİ GELDİ

Bu sahnenin ardından sosyal medyada bir çok kişi olaya tepki gösterdi.

blank

KADINA ŞİDDET SAHNESİYLE TEPKİ ALMIŞTI

Dizinin önceki sezonunda yayınlanan kadına şiddet sahneleri de olay yaratmıştı. Tepki çeken sahnede, erkek karakter, kadın karaktere “Niye gösterdin bileklerini?” deyip, kemiğini kırmıştı. Görüntüler aynı zamanda Twitter’da da paylaşılmıştı. Başta kadınlar olmak üzere izleyiciler ayağa kalkmıştı. Geçtiğimiz yıl 409 kadının erkekler tarafından katledilmesini unutan yapımcılar, şiddeti resmen teşvik ederek, ateşe kömür taşımıştı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.